Впечатляващ Берое се разправи със Славия в зрелище на “Овча купел” и подгони Левски (видео+галерия)

Впечатляващ Берое се разправи със Славия в зрелище на “Овча купел” и подгони Левски  (видео+галерия)

Славия и Берое изиграха вълнуващ двубой от последния 26-и кръг на редовния сезон в efbet Лига, който заралии спечелиха с 4:2. Галин Иванов откри за домакините в 9-ата минута след груба грешка на Перниш. В 13-ата минута Алиун Фал изравни с третото си попадение, откакто се присъедини към старозагорци, а в 35-ата минута Мартин Камбуров от дузпа осъществи пълен обрат.

В 44-ата минута Галин Иванов изравни, но в 53-ата гостите отново поведоха след попадение на Крум Стоянов, а Фал в 74-ата минута оформи крайното 4:2.

Така футболистите на Димитър Димитров продължиха с впечатляващите си изяви след рестарта на първенството, след като преди седмица разбиха с 3:0 варненския Черно море. Днешният успех доближи Берое на само три точки от четвъртото място, което в момента се заема от Левски и в края на сезона може да осигури бараж за Лига Европа, но сините са и с мач по-малко.

Възпитаниците на Златомир Загорчич пък прекъснаха серията си от 5 поредни победи и общо 8 мача без поражение срещу отбора, който не са побеждавали като домакин от 2012 година.

Срещата в "Овча купел" изгледа на живо вторият най-голям акционер в Левски - Тити Папазов, който бе заел своето място в сектор "А" на стадиона.
70 Славия - Берое
Иначе двата отбора се вкопчиха в здрава битка още с началния съдийски сигнал. Белите първи "удариха" своя противник с гол на Галин Иванов в 9-ата минута. Ради Кирилов нахлу в наказателното поле и пусна към своя съотборник, който стреля от много малък ъгъл, но след лек рикошет в крака на Мезаг и слаба намеса на Душан Перниш, топката мина под ръцете на вратаря за 1:0.
Секунди по-късно Кирилов опита да изненада Перниш за втори път, но ударът му от 23 метра излезе в аут.

Отговорът на Берое не закъсня. В 13-ата минута гостите организираха атака отдясно, последва центриране на Фуртато към непокрития Фал, който без проблем реализира с глава третото си попадение със зеления екип.

В 17-ата минута Камбуров за малко не осъществи пълен обрат, когато засече с глава центриране от корнер, но топката профуча покрай лявата греда.

В 23-ата минута Иванов центрира от фаул към Чунчуков, който завърши атаката с изстрел в ръцете на Перниш. В ответната атака Камбуров можеше да се разпише, но ударът му с десния крак от 13-14 метра бе отразен от Стергиакис.

Обратът стана факт в 35-ата минута, когато Виячки допусна груба грешка, позволявайки на Фал да му отнеме топката и белият бранител извърши нарушение в наказателното поле срещу нападателя на заралии, който се озоваваше фронтално сам срещу Стергиакис. Реферът Георги Иванов посочи бялата точка и показа само жълт картон на нарушителя, макар той да бе последен в защита. Камбуров бе безапелационен от 11-метровия наказателен удар за своя 13-ти гол от началото на сезона и 232-ри в елита - 1:2 за Берое.

Минута по-късно Минчев бе близо да покачи на 3:1 след мощен шут от далечна дистанция, но топката премина покрай дясната греда.

В 44-ата минута Славия успя да изравни след нов гол на Галин Иванов. И в тази ситауция късметът бе на страната на белия капитан, тъй като изстрелът му отново рикошира в тялото на Мезаг, което се оказа ключов момент за попадението.
Пет минути след почивката сантиметри не достигнаха на Камбуров да се разпише от фаул. Таранът прехвърли майсторски стената, но не улучи вратата.

Берое все пак отново поведе малко по-късно. В 53-ата минута Макоута проби по десния фланг и центрира към задната греда, където бе Крум Стоянов. Последва изстрел от воле на защитника в обратния ъгъл за 3:2.

В 68-ата минута Макоута разигра добре с Камбуров и шутира от границата на наказателното поле в аут. Само 120 секунди след това пред Иванов се откри отличен шанс да оформи своя хеттрик, когато засече с глава центриране отдясно, но ударът му премина над напречната греда.

Берое нанесе четвърти удар в 74-ата минута, когато Камбуров задържа добре и пусна към набралия скорост Фал, който нахлу фронтално в наказателното поле на Славия и с удар по земя отбеляза за 4:2.

Малко по-късно, в 77-ата минута, Минчев изстреля бомба по посока на бялата врата, но Стергиакис изби в корнер. В ответната атака Йомов проби добре и центрира отдясно към Кръстев, който пропусна да върне Славия в зрелищния двубой.

В 93-ата минута реферът можеше да отсъди дузпа в полза на Славия за нарушение на Мезаг срещу Филип Кръстев, но остави играта да продължи.