Тийм е последният участник в UTS

Номер 3 в световната ранглиста по тенис Доминик Тийм (Австрия) е четвъртият играч от Топ 10, който потвърди участие в новосъздадената верига Ultimate Tennis Showdown (UTS), която стартира през уикенда във Франция и ще бъде излъчвана онлайн.

В надпреварата, която се организира от Патрик Муратоглу, дългогодишен треньор на Серина Уилямс, ще се включат още Стефанос Циципас (Гърция), Матео Беретини (Италия), Давид Гофен (Белгия), както и шестима други тенисисти, които ще играят помежду си в следващите пет седмици.

Тийм, който има три загубени финала в турнирите от "Големия шлем", ще се включи в състезанието на 30 юни, тъй като преди това ще участва в организирания от водача в световната ранглиста Новак Джокович "Адрия Тур", в който ще играе и Григор Димитров.
Австриецът ще бъде заменен в първите два кръга в Ultimate Tennis Showdown от французина Елиот Беншетри на кортовете в Академията на Муратоглу в Ница. В турнира ще се включи и испанският ветеран Фелисиано Лопес, който ще смени канадеца Феликс Оже-Алясим. Последният отпада от сметките поради контузия.
Надпреварата ще се проведе по нетрадиционен формат, като всеки мач ще се състои от четвъртини от по 10 минути с 2-минутна почивка между тях, като играчът с повече точки ще печели отделните четвъртини за определяне на крайния резултат. Предвижда се и пета четвърт на "внезапна смърт" при равенство. Тенисистите ще използват системата на тайбрека с размяната на по два поредни сервиса по време на всяка част.
Треньорите на състезателите ще имат правото на 30-секунден таймаут във всяка четвърт, а зрителите ще могат да чуват указанията им, които трябва задължително да бъдат на английски език.
Междувременно Тийм определи пред ATP радио достигането си до финала на Australian Open за върховия момент в кариерата си досега. Австриецът има и два загубени финала на "Ролан Гарос", в които отстъпва пред Краля на клея Рафаел Надал. В Мелбърн пък прекланя грава пред осемкратния шампион в Австралия Новак Джокович.
"Класирането ми на финала на Australian Open е най-голямото постижение в кариерата ми. Трябваше да преодолея трудности на и извън корта. Победих трима играчи от Топ 10 в три поредни мача, а после загубих на финала в пет сета от най-добрия играч в историята на турнира. Беше болезнено да загубя финала на Australian Open. Дълго страдах след това. Бях много далеч от спечелването на "Ролан Гарос", но в Австралия водех в резултата с 2:1 сета и брейкпойнт в четвъртата част. Беше тежко, но от друга страна загубих от Джокович и Надал на финали на турнири от "Големия шлем". Това прави нещата малко по-лесни за преглъщане", споделя Тийм.