Ливърпул разгроми Блекбърн на "Анфийлд"

Ливърпул разгроми с 6:0 Блeкбърн Роувърс в контрола, играна днес на "Анфийлд". Садио Мане откри резултата в 10-ата минута, след като довкара отблизо след избиване на стража на гостите. Наби Кейта удвои скоро след това след асистенция на Такуми Минамино. Японецът сам покачи на 3:0 малко преди почивката, засичайки центриране на Мане. Жоел Матип, Ки-Яна Хувер и Лейтън Кларксън добавиха още три гола през второто полувреме.

Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп направи седем промени в състава си на почивката.

Лидерът в Премиър лийг, който се нуждае от още само две победи, за да си осигури титлата, ще изиграе първия си мач след подновяването на кампанията точно след 10 дни, когато гостува на Евертън в мърсисайдското дерби от 30-ия кръг.