100 години ски спорт в България

Треньорът на Лион: Нищо не може да компенсира тези 12 мача разлика с Юве

УЕФА готви още по-радикална мярка за доиграването на ШЛ

Наставникът на Лион Руди Гарсия продължава да се оплаква от решението на Френската футболна федерация да прекрати първенството. Местната Лига 1 няма да се доиграва за разлика от останалите първенства, което носи само негативи на тима. От една страна, той остана извън топ 6 и не би играл в евротурнирите, а от друга - няма да има мачове преди подновяването на Шампионската лига през август.

В ШЛ Лион е на 1/8-финал срещу Ювентус, като спечели първия двубой с 1:0 у дома. “Когато дойде време за реванша, ще сме с 12 официални срещи по-малко в сравнение с Юве, коментира Гарсия. - Това няма как да бъде компенсирано нито от тренировки, нито от контроли.”

За да си заслужи отново място в евротурнирите, “хлапетата” трябва или да спечелят Шампионската лига, или да триумфират във финала за Купата на Лигата във Франция, където съперник им е Пари Сен Жермен.