Олденбург мина като валяк през Гьотинген

Финалистът от Купата на Германия за миналия сезон Олденбург не срещна никакви проблеми с Гьотинген и се наложи с 80:62 (23:18, 21:21, 20:13, 16:10) във втория си мач от група А на Бундеслигата. С днешния си успех отборът става с баланс 1 победа и 1 загуба, колкото имат както съперника им днес, така и Байерн (Мюнхен).

Двубоят започна равностойно, като в началото Гьотинген дръпна с малка разлика, но след това ситуацията се обърна и Олденбург излезе с 5 точки аванс след края на първите 10 минути - 23:18. Преднината на символичните домакини продължи да се движи в границата 3-6 точки и на голямата почивка резултатът беше 44:39.
В третата четвърт вече се стигна и до първата двуцифрена разлика в полза на Олденбург. Момчетата на Младен Дриенчич стигнаха до 13 точки аванс, а периодът приключи при резултат 64:52. В двубоя не остана сериозна интрига, тъй като преднината на Олденбург стигна до 20 точки, а двубоят приключи при крайното 80:62.
Центърът Рашид Махалбашич завърши с най-много за победителите - 22 точки и 7 борби. Рики Полдинг добави 15 точки, а Нейтън Буут оформи "дабъл-дабъл" от 14 точки и 10 борби. За загубилите Тери Алън се разписа с 16 точки, Денис Крамер добави 12, а Доминик Локхарт и Бенет Хънт се отчетоха съответно с по 11 и 10 точки.