Стивън Петков не влезе за Карвина, Виктория се доближи до Славия (Прага)

28-ият кръг в чешкото първенство поднесе няколко изненади. Лидерът Славия (Прага) драматично изпусна победата при гостуването си на Острава и преднината му пред втория Виктория (Пилзен) беше стопена на 6 точки.

Намиращият се в дъното на таблицата Карвина отстъпи с 0:1 на Яблонец и още няма успех след подновяването на сезона. Стивън Петков беше в групата на гостите, но не се появи в игра. Единствения гол в срещата вкара Ян Сикора в 58-ата минута.
След нулевото равенство в прекия двубой с Виктория преди няколко дни, днес Славия (Прага) очакваше лесни три точки срещу Острава, но домакините показаха характер. До 94-ата минута резултатът беше 1:1, след което Лукаш Масопуст вкара за тима от столицата, но малко по-късно Станислав Текъл получи червен картон, а в 97-ата минута Патрицио Стронати донесе равенството на домакините.

Виктория (Пилзен) нямаше проблеми срещу Злин - 3:0. Ян копиц и Жан-Давид Богуел се разписаха до поичквта, а след нея точен беше и Милан Хавел.
Лесна победа постигна и Спарта (Прага). Най-реномираният чешки тим спечели с 2:0 домакинството си на Опава с попадения на Либор Козак и Мартин Фридек.

В класирането води Славия с 69 точки, пред Виктория с 63. Яблонец е на 3-о място с 49 точки, а Спарта е на 4-а позиция с 47. Карвина заема 14-о място с 25 точки.