Блед Лудогорец залитна от правия път, но титлата е още малко по-близо (видео+снимки)

Отборите на Арда и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в отложен мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Шампионите искаха да стигнат до нови три точки, за да се доближат още по-близо до деветата поред титла на България, но не направиха необходимото, за да стигнат до успеха. Макар и да имаха пълно териториално превъзходство през целия мач показаха стара слабост да не успяват да намират много пролуки в сгъстена защитата и не успяха да пречупят тима от Кърджали. Арда от своя страна действаше стабилно в отбрана в по-голяма част от срещата и се възползва добре от малкото си положения в предни позиции. Попаденията паднаха в края на първата част, като първо Жоржиньо откри, а Иван Коконов скоро изравни.

В състава на домакините имаше доста проблеми, като най-острите бяха на вратарския пост. С контузии бяха и двамата вратари на Арда - Иван Караджов и Николай Банков и на вратата застана Месут Юсуф, който се представи стабилно. Извън сметките на треньора Николай Киров бе и халфът Емил Мартинов, който е наказан. В атака действаше тандемът Спас Делев - Радослав Василев.
Гостите също имаха своите проблеми. Двубоят пропусна Вандерсон, който бе наказан. Именно бразилецът се отчете с асистенция при успеха над Левски на "Герена" през отминалия уикенд. Титулярният нападател Клаудиу Кешерю е с лека травма и пропусна мача, като на негово място титуляр б Якуб Шверчок. Добрата новина за треньора Павел Върба е състоянието на капитана Светослав Дяков, който се възстановява.
На вратата застана отново Владислав Стоянов, а в защитата действаха Антон Недялков, Георги Терзиев, Драгош Григоре и Сисиньо. В халфовата линия бяха Стефан Баджи и Абел Анисе, а Каули този път действаше зад нападателя. По двете крила пък бяха Жоржиньо и Мавис Чибота.

В първите минути на мача гостите имаха няколко шанса за откриване на резултата, но на два пъти с глава Терзиев и Баджи не успяха да се разпишат. Арда пък отговори с точен удар от Иван Коконов, който бе оставен непокрит в наказателното поле, но в обсега на Стоянов, който не срещна проблеми с хване топката.

В 38-ата минута Лудогорец откри резултата. При едно изпълнение на фаул Григоре на два пъти игра с топката във въздуха и свали към Жоржиньо, който без да се бави простреля Юсуф.

Четири минути по-късно обаче домакините изравниха. Делев намери по отличен начин зад защитата Коконов, който изпревари и вратаря, за да копне над него топката за 1:1.

В началото на втората част Арда можеше да стигне до обрат, но Василев стреля в горната греда, след като бе оставен да напредне в наказателното поле.

Постепенно Лудогорец вдигна темпото, но така и не успя да намери как да създаде чисти положения пред вратата на Юсуф. Най-опасната ситуация дойде след удар от въздуха на Жоржиньо, но вратарят на домакините се намеси отлично и изби в ъглов удар. До края на мача действията на терена се развиваха изцяло в половината на Арда, но атакуващите футболисти на "орлите" така и не намериха верния път към вратата за втори път.

Така Лудогорец не успя да стигне до успех на "Лаута", но все пак увеличи преднината си на върха на класирането. Играчите на Павел Върба вече имат аванс от десет точки на първото място и сякаш новата титла е само въпрос на време. "Орлите" са с 59 точки, докато вторият Локомотив (Пловдив) е с 49. Арда от своя страна е на осма позиция с 31 точки и до края на сезона ще има за задаче да избистря състав следващия сезон.

АРДА 1:1 ЛУДОГОРЕЦ
0:1 Жоржиньо (37)
1:1 Коконов (41)

АРДА: 23. Юсуф, 71. Леони, 4. Стоев, 71. Крумов, 21. Костадинов, 8. Ховсепян, 98. Коконов, 19. Руменов, 11. Георгиев, 7. Делев, 99. Василев

ЛУДОГОРЕЦ: 27. Стоянов, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 21. Григоре, 12. Анисе, 25. Баджи, 95. Каули, 17. Жоржиньо, 13. Чибота, 10. Шверчок