Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Чунчуков вгорчи дебюта на Любо Пенев за "царете"! Славия е на точка от Левски (галерия+видео)

Славия постигна пети пореден успех от началото на 2020 година! Днес тимът на Златомир Загрочич победи с 3:1 като гост Царско село в последен мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Цветелин Чунчуков (13, 57) даде аванс на "белите" след хубав изстрел с глава, а след това удвои с шут от сериозна дистанция. Емил Стоев (85) отбеляза третия гол за Славия, а Симеон Мечев (63) вкара почетното попадение за "царете" с красив шут от далечно разстояние. Новаците имаха нужда от добър резултат, за да се отдалечат от опасната зона, а "белите" се доближат само на точка от Левски. "Белите" влязоха в серия от 5 поредни шампионатни победи - 4 преди паузата в първенството, като тогава повалиха последователно Арда (Кърджали), Дунав, Левски и Ботев (Пловдив).

70 Царско село - Славия
Мачът бе дебютен за новия наставник на "царете" Любослав Пенев. Той вече води тима в контролата срещу Локомотив (Пловдив), загубена с 0:2. В треньорската си кариера бившият нападател имаше само една загуба в дебютните си срещи - 0:2 с ЦСКА-София при гостуването на Черно море на "Тича" през миналия сезон. Предишните два случая с "червените" бяха победа с 3:0 над Беласица през март 2009 година и равенство 0:0 с Берое през май 2015-а.
Ел Голеадор заложи на схема с двама нападатели, като атаката водеха Георги Минчев и Мирослав Будинов. В халфовата линия на Царско село бяха Румен Гьонов, Дилан Бахамбула, Уесли Ната и Андерсон. Четиримата бранители пред вратаря Джони Пласид бяха Реян Даскалов, Мартин Кавдански, Родригес и Ивайло Марков.
Славия с призив към феновете си
В атака "белите" действаха с Цветелин Чунчуков, подкрепян по фланговете от Филип Кръстев и Радослав Кирилов. Звездата на тима Галин Иванов играеше зад Чунчуков, а в средата на терена си партнираха Янис Карабельов и Венци Бенгюзов. Под рамката застана Антонис Стергиакис, а карето в отбрана оформиха Христо Попадийн, Андреа Христов, Милен Гамаков и Петър Патев.
Славия беше един от трите отбора, срещу които Царско село нямаше отбелязан гол в елита. През есента "белите" се наложиха с 1:0 с попадение на Галин Иванов от дузпа.
Първата добра възможност дойде в 7-ата минута и тя бе на сметката на Царско село. Ивайло Марков центрира в наказателното поле на Славия, където Хулио Родригез се освободи и нанесе удар с глава, който излезе в аут.
В 13-ата минута футболистите на Славия ликуваха след третия гол на Цветелин Чунчуков от началото на сезона. Петър Патев центрира в наказателното поле от десния фланг, а нападателят се извиси над Румен Гьонов и с глава не остави шансове на Пласид.
В 25-ата минута сантиметри разделиха Стергиакис от това да направи фатална грешка и да извърши нарушение в наказателното поле. Дълга топка беше проспана от защитата на Славия, зад която изскочи Мирослав Будинов. Малко преди границата на наказателното поле стражът фаулира нападателя, за което получи жълт картон. От свободния удар Георги Минчев не успя да се възползва по най-добрия начин и стреля право в ръцете на Стергиакис.
В 36-ата минута Андерсон Кордейро преодоля лесно Христо Попадийн, след което центрира успоредно на голлинията, а Георги Минчев протегна крак и няколко метра не успя да насочи удара си във вратата, с което и да изравни резултата. Две минути по-късно Будинов с глава стреля право в ръцете на Стергиакис.
В 47-ата минута Андреа Христов направи много важен шпагат пред в своето наказателно поле, с което попречи на Минчев да отбележи сигурен гол. В 57-ата минута Чунчуков опъна мрежата на Джони Пласид с удар от доста сериозна дистанция.
Дилан Бахамбула сгреши в средата на терена, което позволи на Чунчуков да изпробва изстрела си и да отбележи много красиво попадение за 2:0.
Много бързо домакините успяха да намалят изоставането си с нов красив гол от далечна дистанция. Този път в прегръдките на съотборниците си попадна Симеон Мечев, който комбинира с Уесли Ната в 63-ата минута, получи отново топката и от около 25 метра остави безпомощен Стергиакис.
Секунди по-късно "царете" можеха изцяло да заличат пасива си, но шутът на Мирослав Буднов от удобна позиция премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на Славия. В 77-ата минута Мечев отново пробва късмета си с шут от дистанция, който излезе в аут. В 85-ата минута сякаш всичко приключи за отбора на Царско село с третия гол във вратата на Джони Пласид. Ради Кирилов и Галин Иванов комбинираха много добре на лявата тъчлиния, след което капитанът на Славия потърси Филип Кръстев на границата на наказателното поле. Там младокът се засуети, но някак си топката беше продължена към Емил Стоев, който се разписа с мощен шут в долния десен ъгъл.