Късни голове на Аугсбург - Кьолн (видео)

Отборите на Аугсбург и Кьолн завъртяха 1:1 в последен двубой от 30-ия кръг на Бундеслигата. В 86-ата Антони Модест откри за гостите, а стотина секунди по-късно Филип Макс изравни. Домакините пропуснаха дузпа преди почивката. И за двата тима точката не им донесе нова доза спокойствие за отдалечаване от опасната зона.

Домакините изградиха схема 4-5-1 с Флориан Нийдерлехнер в центъра на атака. Тин Йедвай и Феликс Удокай оформиха централната двойка в отбрана. Гостуващият тим подреди сходна схема с Джон Кордоба в атака.

Домакините започнаха амбицирано и притискаха своя съперник. В 20-ата минута Нийдерлехнер изскочи сам срещу вратаря, но стреля в неговия ляв крак. В 26-ата вратарят на "козлите" Тимо Хорн не прецени добре ситуацията, отдалечи си от вратата си и предизвика дузпа. Стражът се реваншира, спасявайки дузпата, изпълнена нехайно от Нийдерлехнер. Статистиката на почивката отчете цели 15 удара (четири точни) за баварския тим срещу само три в графата на гостите.
След почивката Кьолн поизравни играта и също поглеждаше към вратата на съперника. В 86-ата минута Якобс свали топката с глава за Антони Модест, който реализира зерлищен гол с шут от 15 метра по диагонала - 0:1. Две минути по-късно Филип Макс изравни отблизо след подаване на Рафаел Фрамбергер.