100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:6

28 години от странния мач Тенерифе - Реал Мадрид

На 7 юни 1992 година Реал Мадрид изпуска титлата от ръцете си след загуба при гостуването на Тенерифе в мач от последния кръг. "Дрийм тиймът" на Барселона с Христо Стоичков в състава си се възползва от подаръка и вдига победоносно ръце. Каталунците посрещат Атлетик Билбао и не допускат изненада, а шокът идва от Канарските острови. "Лос бланкос" повеждат с 2:0 в началните минути след прекрасен гол с глава на Фернандо Йеро и страхотно изпълнение от пряк свободен удар на Хаджи.

Проблемите започват с гол на Кике Естабаранс преди почивката за 1:2. Половин час преди края на мача Емилио Бутрагеньо пуска великолепен пас между линиите за Луис Мийя, който реализира за 1:3. Страничният рефер обаче вдига високо флага и е отсъдена засада. Повторението показва, че Луис Мийя не е в засада, и то е покрит с почти метър. Тогава обаче няма ВАР и решението е за засада.

От as.com припомнят тази ситуация като паралел с отбелязаната от каталунските медии вчера 50-а годишнина от прословутата дузпа на Гурусета. На "Камп Ноу" Реал Мадрид получава скандална дузпа, след като нападателят е спънат на метър от наказателното поле. Днешната годишнина обаче е за чудото в Тенерифе и от AS правят препратка, за да покажат, че без ВАР е имало грешки в ущърб и на двата отбора.

Вместо да стане 3:1 за Реал, резултатът остава 2:1, а в последствие канарският тим прави обрат и носи титлата на Барселона.