Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Левски Супершампион!

Левски записа исторически требъл, след като надви Литекс с 2:1 в двубоя за Суперкупата на България. „Сините” спечелиха срещата след гол на Екундайо Джайеоба в 109-ата минута. Двубоят нямаше много футболни достойнства, а ловчанлии могат да съжаляват за пропуснатите положения. В 13-ата минута Седрик Бардон изведе шампионите напред след центриране от корнер на Телкийски. Все пак Литекс стигна заслужено до продължения, след като в дадено от съдията добавено време Бето се разриса след разбъркване пред Петков. В 5-ата минута на второто продължение отбраната на Литекс допусна ужасяваща грешка и Екундайо Джайеоба донесе победата на Левски.

Срещата започна устремно за гостите от Ловеч. Още в първата минута Литекс бе близо до гола, след като Сандриньо се оказа в опасна близост до Петков. Въпреки това отбраната на Левски се справи и изчисти кълбото. В следващата атака на ловчанлии, отбраната на шампионите отново се пропука, като този път Ивелин Попов се оказа сам срещу Петков, но стражът на Левски спаси. В 13-ата минута след центриране на Телкийски от корнер Бардон бе оставен непокрит и прати топката в мрежата на Тодоров - 1:0. След гола отборът на Литекс се опита да вземе инициативата. Въпреки това Левски не допусна опасности пред Петков. В 17-ата минута наставникът на Литекс трябваше да извърши принудителна смяна, след като Златинов получи контузия. На неговото място в игра се появи Дуду. Малко по-късно Телкийски изведе Бардон в добра позиция, но ударът на французина мина над вратата на Тодоров. След три минути удар на Ричард не успя да затрудни вратаря на „оранжевите”. В следващата атака Ивелин Попов бе изведен очи в очи срещу Петков и опита да го прехвърли, но кълбото тупна върху горната греда и излезе в аут. До края на първото полувреме до нови опасности не се стигна и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0.

В първите минути на второто полувреме и двата тима не успяваха да стигат в опасна близост да противниковите врати. В 52-ата минута Йовов изведе добре Домовчийски, но нападателят на Левски се засуети и топката му бе отнета. Две минути по-късно Бижутера стреля от пряк свободен удар, но кълбото излезе в аут. Секунди по-късно от щабът на Литекс поискаха дузпа за нарушение срещу Бето, но съдията Христо Ристосков не отсъди 11-метров удар. След час игра наставникът на Левски Станимир Стоилов реши да освежи атаката и пусна в игра нигерийския нападател Екундайо Джайеоба на мястото на слабия Домовчийски. Ферарио Спасов отговори, като замени Ивелин Попов с Бибишков, който пропусна две чисти положения. Секунди след своята поява на терена Бибишков бе изведен в много изгодна позиция, но не съумя да стреля към вратата на Петков. В последните минути Литекс упражни натиск, който бе по-скоро стихиен, отколкото смислен. Секунди преди края след удар на Манолев и разбъркване пред полето на Петков, Бето се оказа в опасна близост и прати топката в мрежата 1:1. Така двата отбора докараха мача до продължения.

Първото продължение започна с лек натиск на Литекс, който не доведе до нищо опасно. В 98-ата минута двата отбора се сдърпаха, но съдията Ристосков охлади страстите с няколко картона. в 104-ата минута Томашич се опита да изчисти една топка, като кълбото за малко не се озова във вратата на Георги Петков. В началото на второто продължение отбраната на Литекс допусна ужасяваща грешка, а Екундайо Джайеоба се оказа на точното място и прати топката в мрежата за 2:1. Две минути преди края на двубоя Петков спаси чисто положение, след като изби с мъки удар на Бибишков. Секунди по-късно се стигна до ново меле между играчите на двата отбора, но до по-сериозни ексцесии не стигна. Така Левски направи първия си требъл, а наставникът Станимир Стоилов спечели шестия си трофей начело на Левски.

ЛЕВСКИ - ЛИТЕКС 2:1
1:0 Бардон (13)