Сесил Каратанчева спечели турнира в Ла Кинта

Сесил Каратанчева спечели турнира на ITF в Ла Кинта, Калифорния с награден фонд $25 000. Във ветровития неделен следобед 18-годишната софиянка надигра намиращата се под №117 в световната ранглиста Сандра Кльозел (Гер) с 6:4, 7:5 и записа 19-а поредна победа след завръщането си от двугодишно наказание за употреба на допинг. Сесил, която мина през квалификациите, загуби само един сет в хода на целия турнир.

Мачът започна стряскащо за многобройните български фенове, изпълнили трибуните на комплекса в Ла Кинта. Първите четири гейма се играха при вятър от близо 80 км/ч, към който Кльозел се нагоди бързо. Германката дръпна с 4:0 и имаше три брекпойнта за 5:0. Каратанчева обаче удържа подаването си и постави началото на невероятен обрат. Сесил взе шест гейма подред, с което спечели и първия сет. Вторият бе фестивал на пробивите, като в четири последователни гейма никоя не успя да спечели подаването си. На Каратанчева й бяха необходими точно 100 минути игра за да стигне до мачбол, който реализира с бекхенд по правата.

"Благодаря на всички, които дойдоха днес за да ме подкрепят. Това бе невероятна седмица за мен. Мачът започна лошо, но при 0:4 в първия сет си казах само "За нищо на света няма да загубя". Изморена съм от многото срещи, но след Мидланд ще си дам кратка почивка. Ще се прибера в България, която страшно ми липсва, заяви Каратанчева при получаването на трофея, който й бе връчен от легендата Роузи Касалс, бивша №5 в световната ранглиста и притежателка на шест титли на двойки в турнирите от Големия шлем.

Следващата седмица Сесил ще играе на турнира в Мидланд, Мичиган, с награден фонд $75 000, за който получи "уайлд кард" за основната схема. Жребият за нея ще бъде теглен във вторник.