Сесил Каратанчева на финал в Ла Кинта

Сесил Каратанчева се класира за финала на турнира на ITF в Ла Кинта, Калифорния с награден фонд $25 000. В най-трудния си мач откакто се завърна на корта след 24-месечно наказание за употреба на допинг 18-годишната софиянка победи поставената под №5 в основната схема украинка Виктория Кутузова с 6:1, 3:6, 6:4 и записа 18-ия си пореден успех от началото на годината.

Каратанчева дръпна с 4:0 в първия сет след два ранни пробива, но точно когато изглеждаше, че мачът ще бъде безпроблемен ударите й започнаха регулярно да излизат в аут. Кутузова изравни резултата и проби за 2:1 в третия сет, когато започна истинската драма. Украинката не взе нито точка в сервис гейма си, но три по-късно при подаването на Сесил обърна от 30:0 и отново поведе с пробив - 4:3. Последва спорно съдийско отсъждане, отменило ас на Кутузова при 40:40 и след двойна грешка и сбъркан бекхенд геймът бе загубен. Сесил взе подаването си, след което съдиите още веднъж се намесиха във вреда на украинката. В първата точка на десетий гейм бе свирен футфоулт на световната №172, която се разстрои и започна да се кара с арбитъра на стола. Последваха две двойни грешки и три мачбола, вторият от които бе реализиран. Така и при втория си турнир за годината Сесил отстрани Кутузова на полуфинал.

За титлата в Ла Кинта Каратанчева, която с победата си осигури място в първите 400 на ранглистата, ще спори със 117-ата в световната ранглиста Сандра Кльозел (Гер), победила сънародничката си Катрин Вьорле със 7:6 (5), 7:6 (5). Мачът е от 21.00 българско време и ще бъде следен пряко на www.radiotennis.com.