Миланист изгърмя за 3 мача след Юве

Френският бранител на Милан Филип Мексес бе наказан за трима мача чрез видео запис от Дисциплинарната комисия към Италианската футболна федерация.
Бившият играч на Рома удари с юмрук в началото на второто полувреме в хълбока Марко Бориело в дербито с Ювентус (1:1). Нападателят се строполи на земята, но реферът Паоло Талявенто не видя ситуацията и Мексес остана на терена.
След изгледания видео запис днес френският национал отнесе наказание от три мача. Така той пропуска срещите с Палермо, Лече и Парма в следващите кръгове от Калчото.

Звездата на Юве Андреа Пирло и Сълей Мунтари от „росонерите” се разминаха с наказания, въпреки че първият посегна да удари с лакът Марк ван Бомел в събота вечер, а вторият удари Стефан Лихтщайнер при сблъсък в наказателното поле.
Вицепрезидентът на Милан Адриано Галиани пък вече е с последно предупреждение след скандала с Антонио Конте и рефера Паоло Талявенто на почивката в дербито на Италия. Шефът на миланския гранд бе бесен заради незачетения чист гол на Мунтари за моментното 2:0, въпреки че топката влезе във вратата с около един метър.

До този кръг друга звезда на „червено-черните” Златан Ибрахимович изтърпяваше наказание от три мача за удар без топка срещу Наполи.

Снимка: Getty Images/Guliver