Фалкао простреля Валенсия, но Атлетико остана след Реал (видео)

Звездата на Атлетико Мадрид Радамел Фалкао отбеляза 22-ия си гол от началото на сезона, но той не беше достатъчен на столичани за победа срещу Валенсия. Дербито на "Висенте Калдерон" завърши 1:1 и по този начин "дюшекчиите" пропуснаха добра възможност да се върнат на второто място, след като вчера Реал Мадрид не можа да надвие Сарагоса. Във второ поредно домакинство тимът на Диего Симеоне не успява да се добере до трите точки. Преди три седмици Атлетико отстъпи с 0:1 на Реал Сосиедад, а преди това имаше само победи на своя стадион.

Валенсия се нуждаеше от победата в преследване на четвъртото място, но Ернесто Валверде трябваше да решава доста кадрови проблеми. "Прилепите" бяха без защитниците Адил Рами и Виктор Руис, но най-сериозно се чувстваше отсъствието на голмайстора Роберто Солдадо. Вместо него на върха на атаката започна Нелсон Валдес.

Домакините не можеха да разчитат на титулярния си десен бек Хуанфран и Симеоне пусна младока Хави Манкило. Фалкао и Диего Коща си партнираха в предни позиции, а по крилата действаха Арда Туран и Коке.

Още в първите минути зрителите видяха два бързи гола. Валенсия поведе чрез Жонас Гонсалвеш, който се възползва от центриране на Жоао Перейра и неумела намеса на Жоао Миранда. Секунди по-късно Фалкао възстанови равенството, като се разписа за първи път срещу "прилепите" в мач от Примера. Колумбиецът се измъкна от опеката на Жереми Матийо и не остави шансове на Диего Алвеш.

До почивката Валенсия бе далеч по-добрият отбор и заслужаваше да води в резултата. Само феноменалните намеси на Тибо Куртоа запазиха равенството, а проблемите за Симеоне се увеличиха след контузията на Арда Туран, който беше принудително заменен от Раул Гарсия.

След почивката ролите се размениха и Атлетико доминираше. Домакините обсадиха вратата на Валенсия, но все нещо не им достигаше, за да отбележат до втори гол. В 62-ата минута мадридчани с право претендираха за дузпа, след като Жонас игра с ръка в наказателното поле. Реферът Фернандес Естрада обаче остана безмълвен.

Равенството остави Атлетико на 3-о място в таблицата, само на точка зад Реал Мадрид. Валенсианци са 6-и.