Меси го направи, но Барса се препъна (видео)

Лидерът в Примера Барселона допусна грешна стъпка при гостуването на предпоследния Селта в мач от 29-ия кръг на испанския шампионат. Лионел Меси постави рекорд с гол в 19-и пореден мач от Ла Лига след точен удар в 73-ата минута. Тимът на Абел Ресино обаче успя да измъкне реми с изравнителен гол в 88-ата минута на Борха Оубиня. Преди това Начо Инса (38) и Кристиан Тейо (43) реализираха. Така при победа на Реал Мадрид разликата на върха ще стане 11 точки.

Отново Жорди Роура изведе Барса, въпреки че Тито Виланова вече е в каталунската столица. Треньорският щаб запази сили на някои ключови футболисти преди първия 1/4-финал в Шампионската лига. Марк Бартра партнираше на Жерард Пике в центъра на защитата. Шанс за игра получиха още Тиаго Алкантара, Алекс Сонг, Алексис Санчес и Кристиан Тейо. Лионел Меси сложи капитанската лента при отсъствието на Карлес Пуйол, Чави Ернандес, Виктор Валдес и Андрес Иниеста. Абел Ресино не можеше да разчита на наказания нападател Яго Аспас, който беше заменен от Парк Чу-Йон.

Притесненията за наводнен терен не се потвърдиха и срещата се игра при прекрасни условия. Каталунците очаквано поеха инициативата, но в нападение не предложиха нищо интересно в началните минути. В четвъртата минута Тейо получи пас отляво, използва бързината си, но беше блокиран на аутлинията. В шестата Даниел Алвеш не успя да пусне точно извеждащо подаване към Меси. В 12-ата топката беше в мрежата на Хосе Мануел Пинто, но след явна засада. Правилно попадението не беше зачетено.

В 19-ата Пике се намеси решаващо в наказателното поле при акция на Парк Чу-Йон. В 27-ата Вадим Демидов ключово протегна крак при опасно центриране от фаул. Минута по-късно Пике щеше да си отбележи автогол след нескопосан шпагат. Пинто обаче показа котешки рефлекс, а секунда по-късно майсторски блокира и добавката на Парк.

В 30-ата минута Лионел Меси падна в търсене на дузпа, но съдията прецени, че няма такава. Повторенията показаха, че има контакт с крака на Вадимов, който обаче по-скоро беше потърсен от аржентинеца. В 31-вата Лео изведе Тейо сам срещу Хавиер Варас, но лявото крило стреля прекалено високо. В 38-ата минута колебливата игра на "блаугранас" в защита беше наказана. Фабиан Ореяна получи пас в наказателното поле, а Начо Инса се вряза в центъра на наказателното поле и с насочване от пет метра намери долния ляв ъгъл на Пинто - 1:0.

В 41-вата минута Меси получи брилянтна възможност от пряк свободен удар. Шутът му от 19 метра обаче беше избит от Варас. В 43-ата Меси даде много хубаво подаване наляво към Тейо. Младият флангови нападател много технично прати топката в далечния ъгъл и с помощта на гредата изравни резултата - 1:1. Това беше пето попадение на Тейо в Ла Лига.

С началото на второто полувреме Барса продължи да играе отпуснато и да не създава положения. В 52-рата минута Меси даде подаване на втората греда за Тейо, но номер "37" не стреля точно. В 57-ата Аугусто Фернандес преодоля Мартин Монтоя и пусна към дузпата на непокрития Парк. При мигновения шут Пинто не мръдна, но топката излезе в аут.

В средата на полувремето в игра за "лос кулес" се появиха Давид Вийя и Андрес Иниеста, като вторият взе капитанската лента от ръката на Меси. В 71-вата минута Роберто Лаго със спасителен шпагат спря остро подаване на Тейо към Вийя в малкото наказателно поле.

В 73-ата минута поредното включване на Тейо донесе гол. Крилото се вряза в наказателното поле и извади топката на десетина метра от голлинията, където Меси засече в мрежата - 1:2. Това беше 43-ото попадение на Лео в Примера и гол в 19-и пореден шампионатен мач. Никой футболист никога не бе вкарвал последователно на всеки един отбор в Примера, но "десетката" го направи и сложи името си под поредното върхово постижение.

В 88-ата минута галиският тим успя да накаже именития си съперник. Борха Оубиня беше оставен сам на втората греда и с прецизен удар с глава в далечния ъгъл не остави шансове на Пинто. Домакините успяха да стигнат до 2:2, което задържаха до края.