Шалке крачи в ритъм "ШЛ"

Отборът на Шалке 04 надви с 3:0 Хофенхайм в среща от 27-ия кръг на Бундеслигата. Головете отбелязаха Марко Хьогер (71), Рафаел (79) и Теему Пуки (83). Успехът остави "миньорите" в зона "Шампионска лига". Тимът от Гелзенкирхен записа четвърта победа в изминалите пет кръга.

През първата част "кралскосините" владееха играта, разчитайки на постепенни нападения. Защитата на Хофе обаче стоеше стабилно и не допусна фатални пробойни. Най-доброто положение преди почивката беше за нападателя на гостите Хоселу - пропиляно.

И през втората част "миньорите" играха пред вратата на Аурелио Гомеш. Опитите на Шалке обаче бяха безплодни. В 71-вата минута крепостта падна след контраатака. Марко Хьогер нацели точно от въздуха след върната топка от Джеферсън Фарфан - 1:0. В 79-ата резервата Рафаел удвои от близко разстояние. Точката беше сложена от младия Пуки в 83-ата минута след подаване на Рафаел.

Снимка: Getty Images/Guliver