Севиля разби Сарагоса

Отборът на Севиля надигра убедително с 4:0 Сарагоса в среща от 28-ия кръг на Ла Лига. Точни за "бяло-червените" бяха Хорхе Андухар - Коке (27 и 52), Хосе Антонио Рейес (62) и Алваро Негредо (67). Успехът качи севилци на десето място. "Бяло-сините" са на 17-а позиция с две точки аванс пред изпадащите.

Тимът на Унай Емери игра по-силно преди почивката. В десетата минута Гари Медел се подхлъзна в наказателното поле и след това останаха съмнения за дузпа срещу Елдер Пощига. Ернандес Ернандес не отсъди нарушение. Пет минути по-късно Лео Франко спаси шут на Иван Ракитич.

В 27-ата андалуският тим стигна до попадение. Ракитич центрира от фаул в малкото наказателно поле, Алваро Негредо върна технично с пета, след което Хорхе Андухар - Коке опъна мрежата. В 30-ата Хесус Навас имаха добра възможност пред себе си, но стреля в крака на Алваро Гонсалес. Минута по-късно Стефан Бабович получи втори жълт картон и остави арагонците с човек по-малко. В 38-ата Лео Франко спаси своите след удар Хосе Антонио Рейес.

През втората част тимът на Унай Емери не срещна съпротива и за четвърт час вкара още три гола. В 52-рата минута Коке записа второ попадение с много хубав фронтален шут. В 62-рата Рейес направи комбинация с Навас и отбеляза лесно. Пет по-късно Рейес даде голово подаване и "деветката" Негредо се разписа за 4:0. В 72-рата Рубен Рочина можеше да намали, но Андрес Палоп спря топката. В 86-ата Навас пожали тима на Мануел Хименес и им спести пето попадение.

Снимки: "Марка"