Юрген Клоп ядосан на контузения Хумелс

Треньорът на Борусия (Дортмунд) Юрген Клоп отправи критики към Матс Хумелс, който е един от най-силните футболисти в тима. Той е недоволен, че защитникът не е съобщил своевременно за контузията си по време на мача с Шалке 04 в събота. Националът започна като титуляр, но на почивката беше сменен. Оказа се, че Хумелс е получил частично разтежение на сухожилието на десния глезен още около 15-ата минута, но си е замълчал до края на полувремето с идеята, че ще се оправи. Домакините се възползваха по най-добрия начин и дръпнаха с 2:0. "Футболистите на Шалке имаха толкова възможности, защото Хумелс не можеше да тича нормално", ядосваше се Клоп.

През второто полувреме Борусия успя да върне само един гол и в крайна сметка отстъпи с 1:2. Заради контузията си бранителят няма да играе в следващия около месец.