Реал Сосиедад превзе "Висенте Калдерон" и свали Атлетико от второто място (видео)

С попадание на Чаби Прието Реал Сосиедад надви Атлетико Мадрид с 1:0 и сложи край на победната серия на "дюшекчиите" на "Висенте Калдерон". От началото на сезона отборът на Диего Симеоне спечели всичките си домакинства в Примера дивисион, но днес срещу мадридчани се изправи един много дисциплиниран и мотивиран тим, който спокойно отблъскваше атаките на Радамел Фалкао и компания. Баските търпеливо чакаха момента, в който да ненесат своя удар и той дойде в 53-ата минута. Капитанът Чаби Прието се измъкна отдясно при спорно положение за засада, напредна и с удар между краката на Тибо Куртоа вкара победното попадение.

За последно Атлетико не спечели на "Калдерон" в мач от първенството в края на миналия сезон, а съперникът отново беше Реал Сосиедад. Тогава Карлос Вела се разписа в последната минута за 1:1 и това равенство попречи на "дюшекчиите" да се преборят с Малага за 4-ото място и да участват в Шампионската лига. Столичани си отмъстиха в началото на настоящата кампания, като грабнаха трите точки на "Аноета" с гол на Фалкао, също в последната минута.

Загубата на Атлетико е добре дошла за Реал Мадрид, който излъга Селта с 2:1 и измести градския си съперник от второто място в класирането. Реал е и последният отбор, постигнал победа на "Висенте Калдерон" в Примера. Това стана на 11 април миналата година, когато "белите" триумфираха в дербито с 4:1.

Че мачът ще е труден за домакините, стана ясно от самото начало. Дали заради факта, че минути преди начлото на срещата Реал победи и изскочи пред тях в класирането, или заради агресивната игра на Реал Сосиедад, Атлетико се мъчеше на терена. Мадридчани сравнително лесно стигаха до наказателното поле на гостите, но там започваха проблемите. на два пъти Арда Туран стреля встрани от вратата, докато пред Фалкао и Диего Коща не се откриха никакви възможности.

След почивката бърза контра на Реал Сосиедад завърши с гол на Чаби Прието. Повторенията показаха, че капитанът на баските е бил малко зад защитата в момента на паса, но страничният рефер не вдигна флага. Този гол още повече изнерви футболистите на Симеоне. Те се настаниха в половината на съперника, но и късметът не бе на тяхна страна. В няколко ситуации топката като по чудо не навести вратата на Клаудио Браво. В 73-ата минута Фалкао най-после стреля опасно, но и той не улучи целта.

Финалният щурм на Атлетико не доведе до изравнително попадение въпреки серията опасни центрирания от двата фланга. Столичани останаха на точка зад Реал Мадрид, а в следващия кръг гостуват на застрашения от изпадане Осасуна. Реал Сосиедад е с равни точки с четвъртия Малага. Отборът на Филип Монтание е в сериозен подем и ще се опита да продължи успешната си серия в домакинството на Валядолид.