Шалке 04 губи Хунтелаар за Галатасарай

Холандският нападател Клас-Ян Хунтелаар е под въпрос за своя отбор Шалке 04 за мача с Галатасарай от Шампионската лига заради контузия, която получи днес, 9 март. Хунтелаар е наранил коляното си при победата с 2:1 над Борусия (Дортмунд), за която отбеляза и гол. Той покачи на 2:0 в 35-ата минута, като този успех изкачи отбора на 4-о място в класирането.
Инцидентът стана доста нелепо в 56-ата минута при сблъсък на Хунтелаар със собствения му вратар Тимо Хилдебранд, а съмненията са, че е скъсал връзки на лявото коляно. Утре ще му бъде направен ядрено-магнитен резонанс, след което ще се изясни сложността на травмата, съобщиха по-късно след мача от клуба. Мачът между Шалке'04 и Галатасарай ще се играе във вторник, като първата среща в Истанбул приключи при 1:1.