Бетис излъга Осасуна и докосва Топ 4

Отборът на Бетис записа важен успех с 2:1 в домакинството си на Осасуна от 27-ия кръг в Примера дивисион. Севилци трябваше доста да се потруднят, но в крайна сметка взеха своето и се изравниха по точки с четвъртия във временното класиране Малага, който обаче е с мач по-малко.

Бетис откри резултата в 19-ата минута, когато Джоел Кембъл центрира от дясно и Хорхе Молина с глава заби топката във вратата за 1:0. След това обаче домакините пропуснаха няколко възможности да удвоят преднината си и в 74-ата минута бяха наказани. тогава Алваро Сехудо напредна по крилото и центрира по земя за Франсиско Силва, за когото не бе проблем да отбележи за 1:1. Родастта на гостите обаче бе кратка и в 79-ата минута Бетис отново си върна преднината в резултата. тогава Начо Перес даде прекрасен извеждащ пас за Рубен Кастро, който останал очи в очи с вратаря не сгреши за 2:1. Малко преди края пък гостите останаха с 10 души на терена, след като Франсиско Силва бе изгонен за фаул срещу откъсващ се нападател на съперника.

Така Бетис събра актив от 43 точки и излезе на 5-ата позиция във временното класиране. Осасуна пък остава на 15-ото място с 28 точки.