Заглебие бие с гол в края, Виданов с цял мач

Отборът на Заглебие (Любин) записа драматичен успех с 2:1 над Ягиелония в първи мач от 18-ия кръг на полската Екстракласа. Домакините спечелиха с 2:1, като победното попадение падна едва в добавеното време на мача. Пълни 90 минути за Заглебие пък записа българският бранител Павел Виданов.

Домакините първи откриха резултата в 12-ата минута с гол на Пападопулос в 12-ата минута. Ягиелония пък изравни в 39-ата минута с гол на Кинтана. В добавеното време на мача обаче Заглебие се добра до успеха, като победното попадение отбеляза Годал.

Така Заглебие излезе на 6-ата позиция в класирането с 25 точки. Ягиелония пък е на 9-ото място с 22 точки. Водач е Легия (Варшава) с 34 точки.