Свръхзвуков Тотнъм помете Интер (видео)

Тотнъм направи огромна крачка към класирането си на четвърфинал в Лига Европа след като записа повече от категорична победа с 3:0 в първия 1/8-финал срещу Интер на своя "Уайт Харт Лейн". "Шпорите" изиграха страхотен мач на много бърза скорост и буквално развинтиха защитата на своя съперник. Точни за успеха на лондончани бяха Гарет Бейл в 6-ата, Гилфи Сигурдсон в 18-ата и Ян Вертонген в 53-ата минута.

Мачът започна чудесно за домакините, които още при първата си по-сериозна атака стигнаха до откриване на резултата. В 6-ата минута Сигурдсон увлече двама защитници на фланга и центрира в наказателното поле, където Гарет Бейл се извиси и с глава заби топката в мрежата за 1:0. Само две минути по-късно Тотнъм можеше да удвои преднината си като Джърмейн Дефоу се освободи пред наказателното поле и отправи силен удар спасен от Самир Ханданович. След това Гарет Бейл имаше нов шанс в 13-ата минута, но стреля слабо в ръцете на вратаря, а малко след това той бе съборен в пеналта, но вместо дузпа получи жълт картон за симулация.

Интер организира първата си по-сносна атака в 17-ата минута, която завърши с изстрел на Матео Ковачич, но над вратата. Още в следващата атака обаче англичаните удвоиха преднината си. Арън Ленън нахлу на скорост в наказателното поле и подаде към Дефоу, който веднага отправи удар към вратата. Ханданович успя са спаси, но топката попадна право в Гилфи Сигурдсон, който от близо не сгреши за 2:0

Англичаните продължиха да правят каквото си поискат на терена и в 27-ата минута след центриране от корнер Ян Вертонген отправи параболичен удар с глава, който принуди Ханданович да се разтегне, за да избие. В 35-ата минута пък Бейл отправи нов хубав удар с глава, но в аут. Нов шанс да стреля с глава се откри и пред Вертонген в 41-ата минута, като и този път вратарят успя да го отрази. Минута по-късно пък Интер създаде най-добрата си възможност в мача като Рикардо Алварес бе изведен зад защитата, но сам срещу вратаря той прати топката в аут. Халфът на гостите имаше още една възможност веднага след това, като този път стреля по-точно от далеч, но и Брад Фридъл успя да спаси.

И второто полуврме ситуацията на терена не се промени особено и Тотнъм продължаваше да създава по-интересните положения в мача. Така в 53-ата минута при поредното центриране към Вертонген от корнер, белгиецът бе изпуснат от защитата и с глава простреля Ханданович за 3:0.

Домакините след това имаха още няколко възможности да направят резултата дори още по-разгромен. В 61-ата минута Бейл се освободи и стреля опасно покрай вратата. В 64-ата минута пък Дефоу пробва за пореден път рефлексите на Ханданович, който обаче отново се прояви с прекрасно спасяване. След това стражът се намеси чудесно и при едно включване на Аарън Ленън в наказателното поле, блокирайки удара му от близка дистанция.

Интер създаде една от малкото си възможности в 74-ата минута, когато Родриго Паласио изскочи срещу Фридъл, но вратарят успя да отрази удара му. В 80-ата минута пък англичаните стигнаха до поредната си голова ситуация, като Люис Холтби реши да стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет топката попадна право в ръцете на вратаря.

В крайна сметка Тотнъм записа великолепна победа, която приближи тима изключително много до четвъртфинала в турнира. Интер пък ще трябва да направи малко чудо в реванша, ако иска да остане в турнира.