Хеттрик на Негредо отчая Селта

Севиля се реваншира пред феновете си за отпадането от Атлетико Мадрид на полуфиналите за Купата на краля и постигна хубава победа срещу Селта. Съставът на Унай Емери разгроми гостите от Галисия с 4:1 и ги остави в зоната на изпадащите. Хеттрик на Алваро Негредо беше в основата на изразителния успех на андалусийци. Нападателят вече има 12 попадения през сезона, а Севиля се придвижи до 10-ото място в класирането. Почетният гол за Селта бе дело на Аугусто Фернандес в края на първото полувреме.

Мачът на "Рамон Санчес Писхуан" се превърна в игра на котка с мишка. Гостите от Виго бяха дошли с нагласата да се бранят и да разчитат на евентуална грешка в защитата на съперника. Севиля обаче поведе много бързо. Още в 12-ата минута Негредо откри резултата, а в 29-ата отново той беше точен за 2:0. В края на полувремето домакините се отпуснаха и позволиха на Аугусто Фернандес да намали след асистенция на Яго Аспас. Селта дори можеше да изравни, но изстрел на Фабиан Ореяня срещна гредата.

През второто полувреме наставникът на гостите Абел Ресино пусна опитния Даниел Пранич с идеята да изостри действията на тима си по левия фланг, но Севиля играеше стабилно и за футболистите на Селта нямаше много шансове. Само в разстояние на две минути - между 66-ата и 68-ата, попадения на Гари Медел и Негредо затвърдиха успеха на домакините, които вече са в серия от 5 поредни победи на свой терен.