Тотнъм удари Арсенал в дербито на Северен Лондон и вече гледа към второто място (видео)

Тотнъм победи с 2:1 Арсенал на "Уайт Харт Лейн" в дербито на Северен Лондон от 28-ия кръг на Премиър лийг. Благодарение на успеха "шпорите" се върнаха на трето място във временното класиране, като същевременно дръпнаха със седем точки пред днешния си съперник. Суперзвездата на Тотнъм Гарет Бейл откри резултата в 37-ата минута, а само две минути след това Аарън Ленън удвои аванса на домакините. В 51-ата минута Пер Мертезакер намали, но в крайна сметка селекцията на Арсен Венгер не успя да вземе нещо повече от този мач. Това означава, че Арсенал остава на пет точки от четвъртото място, заемано в момента от друг лондонски клуб - Челси.

Мениджърът на Tотнъм Андре Вилаш-Боаш бе направил две промени в своя състав в сравнение с тези, които започнаха при драматичната победа срещу Уест Хам - Беноа Асу-Екото се завърна на левия бек, докато Гилфи Сигурдсон започна вместо Люис Холтби. Джърмейн Дефоу, който се възстанови от своята контузия, остана на резервната скамейка за началото на дербито.

Единствената рокада в селекцията на Арсен Венгер пък бе включването на Аарън Рамзи, който стартира вместо Абу Диаби.

Арсенал започна по-активно на "Уайт Харт Лейн", но отборът на Арсен Венгер действаше разконцентрирано в отбрана, което доведе до два бързи гола в мрежата на Войчех Шчесни в края на частта. Суперзвездата на "шпорите" Гарет Бейл откри резултата в 37-ата минута, след като бе изведен перфектно от Гилфи Сигурдсон и пусна топката покрай Шчесни за 1:0. Само две минути след това по идентичен начин Скот Паркър изведе Аарън Ленън зад отбраната, крилото на Тотнъм финтира стража на Арсенал и прати топката в мрежата.

В 51-ата минута Пер Мертезакер намали, след като засече с глава центриране на Тио Уолкот, топката рикошира в Гарет Бейл и влезе във вратата на Лорис - 2:1. В 60-ата минута Бейл пропусна страхотна възможност да покачи, като от 5-6 метра уелсецът не намери добре топката и я прати високо над вратата. Десет минути по-късно Сигурдсон също направи непростим пропуск, след като се озова в чиста позиция след една перфектна контраатака на Тотнъм, но вместо да стреля, реши да търси подаване, което бе пресечено.

В 80-ата минута изстрел на Аарън Рамзи мина на сантиметри от лявата греда на вратата на Лорис.

Така Тотнъм записа 12-и пореден мач без загуба и отново измести Челси от третото място. "Шпорите" имат актив от 54 точки - две по-малко от шампиона Манчестър Сити, който утре гостува на Астън Вила. Арсенал е на пето място с 47 точки - пет по-малко от Челси и седем от Тотнъм.