СКРА с феноменален обрат от 0:2, до 3:2 срещу Ресовия! Белхатов се спаси от отпадане

Вицешампионите на Полша от СКРА Белхатов напарвиха феноменален обрат срещу първенците от Асеко Ресовия (Жешув) от 0:2, до 3:2 (21:25, 23:25, 25:16, 25:20, 15:13) в 3-ата 1/4-финална среща плейофна среща в полската Plus Liga.

Така момчетата на Яцек Навроцки се спасиха от отпадане от шампионата, след като загубиха първите два двубоя в Жешув.

Шампионите от Ресовия поведоха набързо с 2:0 гейма и изглеждаше, че лесно ще спечелят още една част, която ще ги класира на полуфиналите. Възпитаниците на Адам Ковал обаче със съвзеха и направиха пълен обрат до 3:2 гейма.

Сръбският диагонал Александър Атанасийевеч заби 26 точки (3 аса, 1 блока , 52% ефективност в атака), а Михал Винярски добави още 12 точки за успеха.

За Ресовия се отличи германецът Йохен Шьоопс с 23 точки (2 аса, 1 блок 51% ефективност в атака), а Алех Ахрем добави 11 точки.

Утре в Белхатов ще се играе 4-ата среща между двата отбора. Играе се до 3 успеха от 5 мача.

СКРА БЕЛХАТОВ - АСЕКО РЕСОВИЯ (ЖЕШУВ) 3:2  (21:25, 23:25, 25:16, 25:20, 15:13)
СКРА БЕЛХАТОВ: Мариуш Влазли 5, Карол Клос 10, Даниел Плински 10, Павел Воицки 1, Михал Винярски 12, Александър Атанасийевич 26 - Павел заторски-либеро (Данте Бонифанте, Михал Бакиевич 6)
Старши-терньор: Яцек Навроцки
РЕСОВИЯ: Пол Лотмън 6, Пьотър Новаковски 9, Лукаш Тихачек 1, Гжегош Кошок 6, Алех Ахрем 11, Йохен Шьоопс 23 - Кжиштоф Игначак-либеро (Мачей Доброволски, Войчех Гжиб 1, Збигнев Бартман 7, Никола Ковачевич 4, Лукаш Перловски)
Старши-треньор: Адам Ковал.

Забележка: Ресовия води в 1/4-финалната серия с 2-1 победи. играе се до 3 победи от 5 мача.