Байерн попиля Вердер в хилядния мач на Хайнкес (видео)

Устремилият се към рекордна титла в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) разби с 6:1 неубедителния през този сезон Вердер (Бремен) в мач от 23-ия кръг. С успеха си баварците дръпваха на 18 точки пред втория Борусия (Дортмунд), който в неделя играе с Борусия (Мьонхенгладбах). Головете за баварците отбелязаха Ариен Робен (25'), Хавиер Мартинес (29'), Марио Гомес (51' и 89') и Франк Рибери (86'), а Теодор Габре Селасие си вкара автогол (49'). Почетното попадение за гостите реализира Кевин де Брюн (58'). Кошмарът за Вердер бе пълен в 44-ата минута, когато защитникът Себастиан Прьодл бе изгонен от главния съдия заради грубо нарушение срещу Марио Гомес. Тежкото поражение смъкна "бременските музиканти" на 12-о място.

Днешният мач бе юбилеен за старши треньора на Байерн Юп Хайнкес. Специалистът излезе на терена като треньор и футболист за общо хиляден път в Бундеслигата. Минути преди двубоя той получи поздравителни плакети и цветя от Германския футболен съюз, както и от ръководството на мюнхенци. Наставникът на домакините удържа на думата си и започна да ротира състава. За първи път от доста време насам като титуляр излезе Ариен Робен. Голмайсторът на мюнхенци Марио Манджукич пък бе оставен на резервната скамейка за сметка на Марио Гомес.

През първата част Байерн доминираше изцяло, като много рядко имаше ситуации пред Мануел Нойер. Първото попадение падна в 25-ата минута. Капитанът Филип Лаам центрира много добре в наказателното поле и Робен откри - 1:0. Три минути по-късно баварците удвоиха своя аванс чрез Хавиер Мартинес.

Минута преди края на редовното време "бременските музиканти" останаха с човек по-малко. Себастиан Прьодл бе изгонен от терена за фаул срещу Марио Гомес, който се откъсваше сам срещу стража на гостите.

Със започването на второто полувреме баварският натиск продължи. Четири минути след подновяването на играта резултатът вече бе класически. За съжаление на гостите, автор на третия гол  бе защитникът им Гебре Селасие. Чешкият национал се опита да изчисти топката след центриране на Гомес, но вместо това тя се оплете в мрежата - 3:0.

В 51-ата минута и Марио Гомес успя да се запише сред голмайсторите. Топката бе подадена технично към Рибери, който я продължи към германския национал и той вкара на опразнената врата.

Седем минути по-късно Де Брюн намали резултата и направи 4:1, засичайки центриране на Александър Игньовски.

В 86-ата минута и френският национал Франк Рибери се разписа след удар от въздуха, а минута преди края Марио Гомес оформи крайното 6:1.

Идната седмица баварският колос гостува на намиращия се в дъното на класирането Хофенхайм, а Вердер приема друг отбор от дъното - Аугсбург. Преди това обаче на Байерн предстои много по-важен мач - дербито с Борусия (Дортмунд) от четвъртфиналите за Купата на Германия. Срещата е в сряда от 21,30 часа на "Алианц Арена".