Мицански се разписа в дебюта си за Инголщат

Българският национал Илиян Мицански вкара гол още в дебюта си за Инголщат, но отборът му загуби на собствен терен от Падерборн с 1:3 и остана в долната половина на класирането на Втора Бундеслига. Мицански започна като титуляр и беше най-опасният футболист на домакините. Секунди преди почивката той уцели гредата и пропусна да изравни, след като гостите бяха повели с попадение на Елиас Качунга. В 68-ата минута Моритц Хартман свали топката с глава към българина, който от въздуха насочи топката в мрежата - 1:1.

Инголщат се втурна в неспирни атаки, но в 76-ата минута Франсиско Каюби беше изгонен за да жълти картона и старши треньорът Томас Орал се принуди да смени Мицански, за да пусне защитника Марвин Матип. Малко по-късно Томас Бертлес отблизо вкара втори гол за Падерборн, а в 87-ата минута Албан Меха оформи крайното 1:3.

Инголщат завърши срещата с 9 човека, след като червен картон в 86-ата минута получи и Щефан Лейтел.

В другите мачове днес Бохум отстъпи у дома на Ян Регенсбург с 0:2, а Зандхаузен изненадващо разгроми Санкт Паули с 4:1.

В класирането начело е Брауншвайг с 48 точки, следван от Херта с 45 и Кайзерслаутерн с 38. Инголщат е на 10-о място с 29 точки.