Отличен Левски нокаутира Локо (М), Пламен Илиев спаси дузпа (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Отборът на Левски изигра отличен мач и постигна първа победа за 2013 г. "Сините" надвиха с 2:0 руския гранд Локомотив (Москва) в контролна среща на стадион “Нео ГСЗ” в Ларнака. Точни бяха Владимир Гаджев в 65-ата минута след страхотно изпълнение на пряк свободен удар от около 25 метра и Базил де Карвальо от дузпа в 86-ата минута.

"Сините" можеха да отбележат още голове срещу своя съперник от руската столица, който е на 8-мо място на полусезона в първенството си. Селекцията на Славен Билич е оценена на 100 милиона евро, въпреки че днес бяха без националните си състезатели. През първата част футболистите на Илиан Илиев изпуснаха куп положения чрез Владимир Гаджев и Жоао Силва. В края й обаче опитните руснаци пропуснаха да нанесат своя удар. Първо удар с глава на Роман Павлюченко в 42-ата минута срещна лявата греда. В последните минути на полувремето московчани получиха спорна дузпа след шпагат на Пламен Димов в краката на Павлюченко. Нападателят сам изпълни наказателния удар, но Пламен Илиев спаси. Вратарят се отличи и в 51-ата минута, когато Дмитрий Съйчов излезе сам срещу него.

“Сините” стартираха с пет промени в титулярния състав от мача с Виктория (Пилзен). Единственото ново попълнение, което не игра с чехите - Пламен Димов, започна срещата от първата минута в тандем с Димитър Везалов. Орлин Старокин, Роман Прохазка и Жоао Силва бяха другите промени сред полевите играчи. Първият замени като ляв бранител Нуно Пинто. Словакът игра дясно крило, въпреки че бе изпробван като десен бранител, а в последната проверка игра опорен халф. Той излезе вместо Милен Василев. Португалският нападател се разписа в миналата контрола и смени днес Базил де Карвальо в титулярния състав. Друг от новите - Стефан Велев, който бе най-добър на терена с лидера в Чехия също бе титуляр и си партнира със Станислав Ангелов в центъра.

Пламен Илиев се завърна на вратата, а Дъстли Мюлдер действа отдясно на защитата. Донеслият равенството 3:3 с Виктория Владимир Гаджев е зад Силва.

Двубоят пропуснаха португалците Кристовао Рамос и Нуно Пинто, както и Христо Йовов. Първият е контузен, вторият все още не е пристигнал в Кипър, а третият е болен на легло.

Футболистите на Левски започнаха по-силно мача и успяха да надиграят съперника си. В 9-ата минута Владимир Гаджев стреля от фаул, но над вратата. В 23-ата минута и Жоао Силва опита късмета си от свободен удар, но топовният му изстрел бе спасен от Гилерме. Минута по-късно отново Гаджев се озова на стрелкова позиция, но стражът на руснаците отрази и неговия шут.

Силната игра на 26-кратните шампиони на България продължи и в 33-ата минута пред португалския таран се отвори отлична възможност да открие резултата след извеждащо подаване на Гаджев, но Гилерме пак не позволи да бъде преодолян. Минута по-късно последва ново добро изпълнение на Гаджев от фаул, но и то бе спасено.

В 40-ата минута Орлин Старокин центрира отляво на главата на Силва, но вратарят на Локомотив отново бе на висота и отрази отиващата под гредата топка. След изпълнения ъглов удар бранител в червено и зелено изчисти пред голлинията.

Руснаците можеха да се възползват от многото пропуски на "сините" и да поведат в 42-ата минута, но ударът с глава на Роман Павлюченко срещна лявата греда на Пламен Илиев.

В самия край на първата част московчани получиха спорна дузпа след шпагат на Пламен Димов в краката на Лоском. Звездата на московчани Павлюченко изпълни наказателния удар, но Пламен Илиев спаси.

На почивката Базил де Карвальо замени Силва. Двата отбора играеха открито с атаки към двете врати, но първото чисто положение бе за "железничарите". Съйчов преодоля Йорданов и излезе сам срещу Пламен Илиев отдясно.Нападателят стреля силно, но стража улови.

Двамата треньори направиха по още една смяна преди Гаджев да открие в 65-ата минута. Националът прати топката в мрежата след отлично изпълнение на пряк свободен удар, като не остави никакви шансове на резервния вратар на руснаците влезнал минути по-рано на терена. Карвальо пропусна да удвои в 69-ата, като не засече центриране на Прохазка.
В рамките на 60 секунди в 73-ата и 74-ата минути Иванов, който замени Илиев показа отличен рефлекс.
Новото попълнение на столичани изби първо в корнер удар от фаул на Шишкин, а след това и силен изстрел на Павлюченко с десния крак от 10 метра. При последвалата атака Карвальо отново пропусна да удвои, като топката излезе на сантиметри от лявата греда на руската врата.
Последваха още 3-4 смени в синия тим. В 85-ата минута Василев пропусна да засече на метър от голлинията центриране на Карвальо. Минута по-късно при бърза контраатака Василев проби отляво финтира бранител и падна на земята, а рефера реши да отсъди дузпа, която беше доста спорна подобно на тази първото полувреме.
Карвальо хладнокръвно с удар по земя удвои, Вутов можеше да направи и 3:0 след това.
Иванов запази вратата си след нов удар в края, а дясната му греда бе негов пръв помощник в даденото продължение, когато Янбаев стреля с левия краки кълбото след рикошет се удар в нея.
Така сините запазиха вратата си суха, а Левски зарадва около 100 свои фенове, които изпратиха с бурни аплодисменти и скандирания своите любимци.
Четвъртата контрола на "сините" е на 9-и февруари в Паралимни срещу шампиона на Полша - Шльонск.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (МОСКВА) 2:0