Литекс триумфира в Стара Загора и подгони Лудогорец - "оранжев" талант отново над всички (видео)

Отборът на Литекс победи с 3:2 Берое в Стара Загора в последния мач от 11-ия кръг на "А" група. Два гола за ловешкия тим отбеляза младият полузащитник Симеон Славчев, който вече има пет попадения през сезона и е едноличен голмайстор на тима. Петър Златинов също вкара за гостите, а Венцислав Христов и Елио Мартинс се разписаха за старозагорци.

Първият успех на "оранжевите" под Аязмото от 11 години насам ги изкачи на 2-ро място в класирането на 3 точки зад лидера Лудогорец. На 20 октомври предстои двубой между двата тима на "Лудогорец Арена". Втората поредна загуба на Берое пък ги остави на 10-о място.

Мачът започна по мечтан начин за гостите. Още в 5-ата минута те получиха право да изпълнят пряк свободен удар за нарушение срещу Армандо Ваюши. Златинов застана зад топката и я насочи неспасяемо за Иван Караджов.

Четири минути по-късно Златинов центрира в наказателното поле, където Вилмар Джордан игра с глава, но кълбото мина много близо до гредата и излезе в аут.

Постепенно старозагроци се окопитиха и изнесоха играта в полето на съперника. В 22-ата минута Евандро Ронкато не можа да застраши Евгени Александров с ефектно отиграване. Малко след това Пламен Крумов имаше възможност да стреля от фаул, но от удобна позиция прати топката в стената.

Силните изяви на домакините все пак доведоха до изравнително попадение в 28-ата минута. Александров и националният бранител Николай Бодуров не се разбраха кой да изчисти и кълбото попадна в Христов, който от малък ъгъл направи 1:1.

Футболистите на Литекс отвърнаха много бързо на нанесения им удар и си върнаха преднината в 35-ата минута. Джордан отправи бомбен шут, който бе отразен от Караджов, но добавката на Славчев бе безпощадна и не остави шанс за реакция на стража.

"Оранжевите" не отстъпиха инициативата и през втората част. Активната им игра доведе до ново попадение в 51-ата минута. Момчил Цветанов разсече отбраната на домакините с пас в дълбочина, Джордан пропусна топката за Славчев, който вкара втория си гол в мача и общо пети от началото на сезона.

Последваха няколко контраатаки на гостите, при които интригата в срещата окончателно можеше да бъде убита. Пропуски обаче направиха Александър Цветков, Ваюши и Джордан.

В 83-ата минута резервата Иван Горанов проби по дясното крило и прати топката успоредно на голлинията на ловешкия тим. Там друг играч, който се появи след почивката - Мартинс, стреля силно под гредата и се разписа за крайното 2:3.

В последните минути старозагорци опитаха да стигнат до изравнително попадение, но единственото чисто положение бе пропиляно от Иво Иванов в 93-ата минута.