Шест от шест за безпощадната Рома (видео)

Отборът на Рома продължава да ниже победа след победа в актива си в Серия "А". "Вълците" продължиха безпощадния си ход като записаха шеста победа от шест мача и отново оглавиха класирането. Тази вечер римляните надиграха категорично Болоня с 5:0 на своя "Олимпико". Алесандро Флоренци в 8-ата, Жервиньо в 17-ата и 62-ата минута, Меди Бенатиа в 26-ата минута и Адем Ляич в 85-ата минута отбелязаха головете в мача. След това поражение пък гостите остават без успех в актива си.

Рома се хвърли в атака още от началните минути и в 8-ата Миралем Пянич отправи силен удар, който бе избит от вратаря, но при добавката Флоренци нямаше проблем да прати топката в опразнената врата. Две минути по-късно Федерико Балдзарети бе изведен зад защитата, но прати кълбото покрай вратата. В 17-ата минута обаче превъзходството на домакините бе материализирано във втори гол след като Жервиньо получи пред наказателното поле, напредна необезпокояван и със силен удар по земя прати топката във вратата за 2:0.

Едва след втория гол Болоня започна да опитва плахи атаки и в 19-ата минута гостите имаха добър шанс да обстрелват Морган Де Санктис от фаул, като Алесандро Диаманти отправи нелош удар, но стражът улови. В 26-ата минута обаче Рома увеличи преднината си с още едно попадение. Франческо Тоти центрира от корнер и Бенатиа с прекрасно воле от въздуха направи 3:0. В 37-ата минута гостите организираха нелоша атака завършила с опасен удар на Диаманти, но кълбото се търкулна покрай вратата.

Проливният дъжд над "Олимпико" обаче като че ли поохлади страстите през втората част. Все пак в 47-ата минута Даниеле Де Роси напредна и стреля, но без да затрудни вратаря. Десет минути по-късно гостите създадоха една от най-сериозните си опасности в мача, като Лазарос Христодопулос стреля от около 25 метра и само чудесната намеса на Морган Де Санктис попречи да се стигне до намаляване на резултата. В 62-ата минута обаче Жервиньо отново направи великолепен пробив на скорост и излязъл на стрелкова позиция заби втория си гол в мача за 4:0.

Болоня продължаваше да разчита основно на далечни удари и в 73-ата минута Панайотис Коне пробва бдителността на Де Санктис, който обаче отново опази вратата си. В 81-ата минута пък влезлият като смяна Марко Бориело пък можеше да увеличи преднината на своя тим, но останал очи в очи с вратаря стреля в аут. Все пак домакините стигнаха и до пети гол в 85-ата минута, когато Адем Ляич нахлу на скорост и с техничен прехвърлящ удар матира вратаря за крайното 5:0.

В крайна сметка Рома записа заслужена победа и отново е на върха в класирането в Серия "А" с актив от 18 точки. Болоня пък остава в зоната на изпадащите с 3 точки на 18-ата позиця.