Успешно начало за Серина в Пекин

Номер 1 в световната ранглиста Серина Уилямс (САЩ) стартира с победа участието си на турнира на твърди кортове в Пекин (Китай) с награден фонд 5 185 625 долара. Уилямс, шампионка от 2004 година, победи рускинята Елена Веснина с 6:4, 6:2 за 85 минути. Американката направи пет пробива в двубоя и допусна два.

Полуфиналистката от миналия сезон На Ли (Китай) се класира за втория кръг след успех срещу Даниела Хантухова (Словакия) с 6:0, 6:4. Шампионката от 2005 година Мария Кириленко (Русия) отстрани представителката на домакините Цзе Чжън със 7:5, 6:2. Номер 3 в схемата Агниешка Радванска (Полша) загуби сет срещу Щефани Фьогеле (Швейцария), но постигна успех с 4:6, 6:4, 6:4 за 2:14 часа. Полякинята, която е шампионка от 2001 година, играе за пръв път срещу Фьогеле.

"За пръв път играят срещу нея, но я познавам от много години. Тук няма лесни мачове. Това е силен турнир. Надявам се отново да спечеля титлата", каза Радванска. Следващата съперничка на полякинята е Медисън Кийс (САЩ), която победи Доминика Цибулкова (Словакия) с 6:4, 6:3. Луцие Шафаржова (Чехия) отстрани номер 15 Саманта Стоусър (Австралия) със 7:5, 6:3 и постигна осма победа над нея в 10 мача.