Рикошет спря полета на Интер

Отборът на Интер изпусна победата при гостуването си на Каляри в мач от 6-ия кръг на Серия "А" , след като завърши 1:1. "Нерадзурите" поведоха с гол на резервата Мауро Икарди в 75-ата минута с глава, но седем минути преди края удар на Раджа Наинголан рикошира в Роландо и спря в мрежата на Самир Ханданович.
Колегата му от Каляри Микаел Агаци пък се превърна в герой за своите, след като спаси четири-пет отлични положения за момчетата на Валтер Мадзари през първата част.

Равенството е второ за "черно-сините", които пропуснаха възможността да настигнат Наполи и Ювентус на върха и останаха с 14 точки. Четвърти пореден мач играчите на Диего Лопес завършват наравно и останаха със седем точки на 11-то място.

Теренът в Триест беше доста тежък за игра, но гостите от самото начало показаха, че искат да спечелят трето поредно гостуване. Тимът от Сардиния обаче нямаше намерение да се предава, като Маурисио Пинийя можеше да вкара своя пети гол срещу Интер в кариерата, но Ханданович спаси.

Агаци пък спаси всичко, което беше в очертанията на вратата пазена от него. След почивката Икарди и Родриго Паласио се появиха от пейката и в 75-ата минута Юто Нагатомо намери младока в близост до вратата и той с глава откри. Голът е негов втори за клуба след този срещу Ювентус. Интересното е, че и в двата мача, които се разписа "нерадзурите" завършиха 1:1.

Каляри вдигна оборотите и с малко късмет удар на Наинголан рикошира в Роландо и спря в мрежата на Ханданович за 1:1. До края Паласио бе близо до втори гол, Диего Милито се появи в последните минути и секунди преди края също можеше да се превърне в герой, но Даниеле Конти изби в последвания момент.

Другият кръг момчетата на Мадзари излизат срещу Рома на "Джузепе Меаца", ако "вълците" спечелят довечера своя мач с Болоня излизат еднолично първи в класирането.