Лацио измъкна щастлива точка от последния

Лацио изигра посредствен мач и завърши 2:2 при гостуването си на последния в класирането Сасуоло в среща от 6-ия кръг на калчото. Столичани бяха надиграни и само късметът ги спаси от загуба. Новаците, които в миналия си двубой измъкнаха точка от Наполи на чужд терен, днес отново показаха голямо желание за игра. Те успяха да заличат пасива си от 0:2 и в края малко не им достигна да запишат първата си победа в елита в историята си.

Лацио дръпна с два гола в началото на втората част след точни изстрели на Андре Диас в 50-ата и на Антонио Кандрева в 54-ата минута. Изглежда "орлите" решиха, че това е достатъчно и предоставиха инициативата на съперника. Само минута след второто попадение Есекиел Скелото намали на 1:2, а в 76-ата минута резервата Антонио Флоро Флорес изравни с удар от фаул и груба грешка на вратаря Федерико Маркети. По-късно стражът на Лацио се реваншира с няколко ключови намеси, в това число и останал очи в очи с Флоро Флорес в 82-ата минута.

Отделно Симоне Дзадза изпусна поне три положения, като при едно от тях също излезе едно на едно с вратаря. През първото полувреме и гредата го лиши от откриване на резултата. Веднъж и съдията подмина игра с ръка на Микаел Сиани в наказателното поле на римляните. Френският защитник както спаси тима си в няколко ситуации, така и беше причината за създаването на няколко опасни положения.

За отбора на Владимир Петкович това е първо реми от началото на сезона в Серия "А". Тимът е шести с актив от 10 точки. Сасуоло си остава на последно място след само две ремита.