Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Локо (Пд) разгроми Любимец - головете валят след почивката (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) разгроми с 5:0 Любимец в мач от 11-ия кръг на "А" група. "Смърфовете" се развихриха след почивката и само за 13 минути отбелязаха четири попадения. В герой за тима се превърна Мартин Камбуров, който отбеляза три гола и вече е едноличен лидер при голмайсторите с девет попадения. Досега в кариерата си той три пъти е ставал голмайстор №1 на шампионата.

Танко Дяков си вкара автогол в 56-ата минута, а пет минути след това се разписа Камбуров. В 65-ата минута таранът отбеляза и от дузпа. Нарушението бе извършено от Илия Мунин, за което бранителят бе изгонен с директен червен картон. В 69-ата минута резервата Дани Кики също записа името си сред голмайсторите. Крайното 5:0 оформи отново Камбуров в 90-ата минута.

Двата тима не впечатлиха с представянето си през първата част. Чак в 16-ата минута се отвори възможност за гол пред "черно-белите", но изпълнението на Здравко Лазаров от фаул бе уловено от Цветомир Цанков. Малко по-късно вратарят спаси удар с глава на Мартин Камбуров. До края на първата част стражът на новаците отрази по още един изстрел на двамата, а в последните минути Аласан Н'Дайе с глава прати кълбото в аут.

След почивката гостите се прибраха още по-дълбоко в своята половина и оставиха инициативата на играчите на Локомотив. "Смърфовете" се възползваха от това и заредиха положение след положение пред противниковата врата.

Йордан Тодоров, Камбуров и Лазаров направиха сериозни пропуски преди да завалят головете.

В 56-ата минута след разбъркване в наказателното поле топката рикошира в Дяков и влетя в мрежата за 1:0. Пет минути по-късно Камбуров засече центриране на Лазаров и удвои.

В 65-ата минута Мунин задържа Камбуров в наказателното поле и получи директен червен картон. Опитният нападател сам застана зад топката и с бомбен шут вкара нов гол.

В 69-ата минута във вратата на безпомощните гости се разписа и влезлият секунди по-рано Дани Кики.

Във втората минута на добавеното време Камбуров оформи своя хеттрик и с 9 гола вече е едноличен лидер при голмайсторите.

Трите точки върнаха пловдивчани на 4-ото място с 19 точки. Шестият пореден мач без успех пък остави новака в елита на 8-ото място с 13 точки.