Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Ювентус взе дербито с Торино с гол от засада (видео+снимка)

Шампионът на Италия Ювентус победи с 1:0 Торино в дербито на алпийския град. Единствения гол в мача реализира френският халф на Старата госпожа Пол Погба. Той бе точен в 54-ата минута след меле пред вратарското поле на домакините. Повторенията показаха, че секунда преди попадението на Юве нападателят Карлос Тевес бе в положение на засада, която не бе маркирана от страничния съдия. Аржентинецът участваше активно в ситуацията, тъй като именно негов удар с рамо се отби в горната греда, след което топката бе довкарана във вратата от Погба.

Първото полувреме предложи скучен футбол, като положенията пред двамата вратари не биха могли да се преброят на пръстите на едната ръка. Единственото по-опасно положение бе шут на крилото Алесио Черчи от фаул. След почивката картината не се промени драстично.

Разковничето в дербито бе в 54-ата минута. Корнер отдясно качи топката на главата на Леонардо Бонучи. Италианският национал засече, а кълбото се насочи към Тевес. Карлитос с рамо го прати към вратата на Даниеле Падели, но топката се отби в горната греда. Миг по-късно на точното място се оказа Погба, който отблизо с глава откри резултата. Футболистите на Джампиеро Вентура започнаха бурни протести, искайки засада на Тевес, но съдията Паоло Силвио Мацолени остана непреклонен.

Повторението показа, че "биковете" са в правото си да недоволстват и наистина Тевес е в засада в момента на докосването на топката от страна на Бонучи. Голът обаче бе признат и връщане назад нямаше. До края Юве пропиля още две чисти положения - Тевес би опасно покрай целта от границата на наказателното поле, а по-късно Падели показа класа под рамката.

Така тимът на Антонио Конте спечели трите точки в дербито на "Олимпико ди Торино" и оглави класирането с Наполи. Довечера обаче Рома приема Болоня във Вечния град, като при успех "джалоросите" ще изместят "бианконерите" и "адзурите" от челото.