Съперник на Лудогорец със загуба в украинското първенство Черноморец

Отборът на Черноморец (Одеса), съперник на Лудогорец в група "В" на Лига Европа, загуби с 0:2 срещу Днипро Днепропетровск в среща от 11-ия кръг на украинското първенство по футбол, с което остана на четвърто място в класирането и пропусна шанс да излезе начело. Хърватинът Никола Калинич откри резултата в полза на Днипро с попадение в последните секунди на първата част, докато украинският национал Евгени Коноплянка оформи крайното 2:0 само 15 минути преди края на редовното време. Двата гола срещу Черноморец, който играе на 3 октомври срещу ПСВ Айндховен у дома, помогнаха на Днипро да се изкачи на второ място, където отборът от Днепропетровск е равен с лидера Металист Харков.

Старши треньорът Роман Григорчук заложи на следния състав за Черноморец: Дмитрий Безотошни, Маркус Бергер, Пабло Фонтанело, Андерсон Сантана, Владимир Приомов, Кирил Ковалчук, Елис Бакай  (77-Сергей Самодин), Олексий Гай (84-Иван Бобко), Евгений Зубейко (59-Лео Матош), Франк Джа Джедже и Алексей Антонов.