Милан пое въздух преди Аякс и Ювентус (видео)

Отборът на Милан пое малко въздух, след като спечели трудно с 1:0 срещу Сампдория в мач от 6-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" записаха едва втора победа за сезона в калчото, въпреки проблемите с контузени и наказани играчи и вече имат осем точки в класирането. Единственото попадение отбеляза Валтер Бирса в първата минута на второто полувреме, когато с хубав удар от 20 метра не остави шансове на Анджело Да Коща.

Така Масимилиано Алегри ще може да работи по-спокойно предвид тежките гостувания на Аякс в Шампионската лига през седмицата и Ювентус в следващия уикенд. Марио Балотели, Рикардо Монтоливо и Стефан Ел Шаарауи ще са готови за Амстердам, като само първият ще пропусне сблъсъка с шампионите заради червения си картон с Наполи. Днешната среща влиза в историята на седемкратните шампиони на Европа, тъй като Кристиан Абиати записа своя мач номер 331 за клуба и стана вратаря с най-много мачове в историята на Милан.

Ултрасите на "росонерите" бяха наказани заради расиските си обиди срещу Наполи и секторът Курва Суд бе празен, като феновете отказаха дори да влязат в другите сектори, а протестираха извън "Сан Сиро".

Домакините бяха по-активни, но до чистови положения не се стигна през първата част, въпреки това Констант и Филип Мексес бяха близо до гола. Андреа Коста с глава пък можеше да открие след центриране от корнер за гостите.

На почивката Урби Емануелсон смени Съли Мунтари, а още с първата атака Бирса откри с удар от 20 метра в долния десен ъгъл на Анджело Да Коща. За словенеца това бе първи гол за миланския гранд.

Плеймейкърът на "червено-черните" минута по-късно бе близо до своя втори гол, но този път Да Коща изби в краката на Андреа Поли. Халъфт намери Робиньо, който на празна врата пропусна да удвои в 48-ата минута.

В 62-ата минута Матри открадна топката от Педро Обианг, но останал очи в очи с Да Коща стреля в него и пропусна да вкара своя първи гол за клуба. Удар на Матри отново бе спрян, а гостите започнаха да атакуват много по-сериозно през втората половина на втората част след влизането на Андреа Петаня. Младокът е собственост на Милан, но е преотстъпен в Генуа и днес дебютира за "моряците", като дори пробва един удар над вратата на Кристиан Абиати. Той дори записа 26 минута за "червено-черните" при загубата от Верона в първия кръг на първенството.

Нападателят Джанлука Сансоне пропусна да изравни след грешка на Констант в 82-ата минута. В даденото продължение резервата Мбайе Нианг проби отдясно и стреля силно, но Да Коща изби в ъглов удар и резултата остана 1:0.

За първи път "росонерите" не допуснаха гол този сезон, след като получиха 10 в пет мача, което е най-лошия им показател от сезон 1983/84 година. Сампдория пък остана без победа и само с две точки на 18-то място след шестия кръг, което е най-слабия старт в историята на клуба в Серия "А".

Победата е 62-а за гранда от Милано от 127 срещи срещу шампионите от 1991 година, които останаха с 20 победи, а равенствата са 35.