Лудогорец запази комфортната си преднина на върха след безмилостна битка с Ботев Пд (видео)

Отборите на Лудогорец и Ботев (Пловдив) не успяха да излъчат победител в дербито на 11-ия кръг от "А" група. Мачът, който се състоя на "Лудогорец арена" завърши при резултат 0:0. По този начин шампионът на България запази комфортната си преднина на върха в класирането. След днешния двубой "орлите" са с актив от 25 точки. Ботев е втори - с 21 пункта.

Двата тима стартираха доста предпазливо срещата и в първите минути рядко поглеждаха към противниковата врата. Постепенно играта се поотвори и логично интересните моменти се срещаха малко по-често. Ботев успя да наложи своя стил на игра и имаше леко превъзходство. В 18-ата минута "канарчетата" имаха отлична възможност за гол. Георги Сърмов центрира към Анисе Абел, който от чиста позиция не успя да уцели топката.

В 26-ата минута Анисе направи нов сериозен пропуск. Козмин Моци допусна груба грешка и кълбото попадна в краката на Борис Галчев. Той изведе Анисе сам срещу вратаря Иван Чворович, който замени получилият тежък удар в главата Владислав Стоянов, но бившият футболист на ЦСКА не изигра добре ситуацията и резултатът на светлинното табло се запази.

"Зелените" успяха да се съвземат чак в 45-ата минута, осъществявайки доста смислена атака. Върджил Мисиджан проби по лявото крило и центрира към Марселиньо, който стреля от воле, но топката премина на сантиметри от напречната греда.

През второто полувреме Лудогорец бе по-активният отбор и успя да създаде няколко опасности пред вратата на Адам Стаховяк. Ботев се прибра далеч в собствената си половина и разчиташе предимно на контраатаки, които рядко им се получаваха, тъй като липсваше достатъчно майсторство в завършващия пас.

Първо Михаил Александров, който се включи доста добре след като замени Иван Стоянов, имаше добра възможност да вкара, но ударът му изневери и топката излезе в аут. В 58-ата минута Шоко също опита своя късмет, но и той не успя да уцели очертанията на вратата.

Между двете положения Роман Безяк стреля от няколко метра с глава, но стражът на гостите бе заел добра позиция и улови. В 74-ата минута Марселиньо изпусна сам срещу вратаря, след като бе изведен от Жуниор Кайсара.

В следващита 16 минути, плюс даденото от съдията продължение срещата се доиграваше. Единствено Александров успя да създаде известна доза напрежение пред вратата на Стаховяк, но отбранителният вал на "жълто-черните" запази хладнокръвие и се справи със задачата си.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ ПД 0:0