Машината Дортмунд премаза Фрайбург (видео)

Лидерът в Бундеслигата Борусия (Дортмунд) разби с 5:0 Фрайбург в мач от седмия кръг на германския шампионат. Финалистът от миналогодишното издание на Шампионската лига показа отличен футбол и зарадва привържениците си с много добра игра и изразителна победа. По два гола отбелязаха Марко Ройс и Роберт Левандовски, а едно попадение добави Якуб Блашчиковски.

Резултатът бе открит от домакините в 36-ата минута, когато Марко Ройс бе най-съобразителен в наказателното поле на гостите. След един далечен удар вратарят на Фрайбург Оливер Бауман изби топката в краката на Роберт Левандовски. Полякът се опита да в довкара във вратата, но стражът парира и неговия удар. Кълбото обаче стигна до връхлитащия Ройс, който я прати в мрежата без проблем. В самия край на първата част положението на Фрайбург стана крайно сложно, след като Фалу Диане спъна Левандовски в наказателното поле и съдията отсъди дузпа и червен картон за бранителя. Зад топката застана Ройс и удвои без проблем.

В 58-ата минута резултатът стана 3:0 в полза на Борусия. Левандовски получи топката в наказателното поле, пребори се със защитник и технично прехвърли вратаря. В 70-ата минута падна четвърти гол в полза на Борусия, а автор отново бе полякът. Резервата Йонас Хофман навлезе в наказателното поле и центрира към Левандовски, който се разтегна, за да засече кълбото във вратата. Десетина минути преди края на мача, влезлият като резерва Блашчиковски оформи крайното 5:0. След страхотна атаката на тима полякът излезе сам срещу вратаря, преодоля го и от малък ъгъл вкара поредния гол за Борусия.

С успеха си днес тимът на Юрген Клоп събра 19 точки и продължава да е лидер в класирането. Големият съперник на отбора Байерн (Мюнхен) е със същият актив, но Борусия има по-добра голова разлика. Фрайбург пък остава в зоната на изпадащите с едва три точки и без записана победа.