Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2 (предстоят дузпи)

Младежите на България до 23 години биха Монтана с 3:2 в контрола

Първият в историята национален волейболен отбор на България за младежи до 23 години постигна и първата си победа. В приятелската среща между волейболистите на Драган Иванов, които се готвят за световно първенство, и мъжкия отбор на Монтана, играна в софийската зала "Христо Ботев", младите "лъвове" се наложиха с 3:2 (21:14, 23:21, 21:18, 20:22, 18:21) след 95 минути игра. В контрола бяха изпробвани новите правила за световното първенство.
След като "трикольорите" спечелиха първите два гейма с една и съща титулярна шестица, Иванов направи няколко промени в състава си и даде възможност и на останалите си избраници да се включат в мача. Диагоналът Жани Желязков игра и в петте гейма и стана най-резултатен в срещата с 25 точки.

Центърът Венцислав Рагин поигра и за двата отбора. В първите две части той бе от страната на националите, а в следващите три – на новия си клубен отбор. С изключение на тази смяна, старши-треньорът на Монтана Северин Димитров пусна на терена постоянен състав за първите три гейма и направи промени за последните два. Игралият цял мач диагонал Иван Крачев бе най-резултатен за тима от Суперлигата с 23 точки.