Каляри с трето поредно равенство след гостуването на Ливорно (видео)

Отборът на Каляри се превръща в специалист по реванствата в Серия "А", след като се добра до трети пореден хикс - 1:1, в гостуването си на Ливорно от междининя 5-ти кръг. Гостите обаче вече четвърти пореден мач не могат да вземат трите точки, което може да бъде притеснително. В същото време пък домакините не са вкусвали загубата вече четири поредни двубоя след поражението от Рома в първия кръг.

Срещата започна добре за играчите на Ливорно, които взеха преднина в резултата в 23-ата минута. Тогава Андреа Лучи бе намерен пред вратарското поле и от близо не сгреши за 1:0. Играчите на Каляри обаче съумяха да се върнат в мача в 53-ата минута, когато Виктор Ибарбо получи от Нене на точката на дузпата и не сгреши за 1:1, като този резултат се запази и до края на мача.

Така Ливорно вече има 8 точки и заема 7-ото място в класирането. Каляри пък се намира на 11-ата позиция с 6 точки в актива си.