Монако натупа Бастия и остава лидер

Отборът на Монако запази лидерската ли позиция в Лига 1 след седмия кръг на шампионата, след като победи с 2:0 Бастия като домакин. Два гола отбеляза звездата на тима Радамел Фалкао. Това бе седми гол за колумбиеца и така той вече е лидер и сред голмайсторите в шампионата, задминавайки с едно попадение съотборника си Еманюел Ривиер, който днес се разписа веднъж.

След по-активно начало за гостите, Монако нанесе своя удар в края на първата част, когато за две минути взе преднина от два гола. Ривиер откри в 39-ата минута, когато получи отлично подаване от Хамес Родригес. 120 секунди по-късно Фалкао получи дълъг пас от Жоао Моутиньо, изпревари Себастиен Скилачи и удвои за монегаските.

През втората част Монако можеше да стигне до още няколко гола, но се задоволи само с още едно попадение. В 89-ата минута след няколко рикошета топката стигна до Фалкао, който хладнокръвно вкара за класическия резултат.

Така Монако запази преднината си от две точки на върха и има 17. Вторият Пари Сен Жермен е с 15. Бастия остава с осем точки на 13-о място.