Слабак спря безгрешния Наполи на "Сан Паоло" (видео)

Последният в класирането тим на Сасуоло постигна изненадващо равенство 1:1 в гостуването си на водача в таблицата Наполи на неговия "Сан Паоло". По този начин новакът в Серия "А" спря 100-процентовата серията от 4 поредни победи на своя съперник и записа първи точки в актива си, след като досега имаше 4 загуби. Блерим Джемайли изведе неаполитанците напред в резултата в 15-ата минута, но Симона Дзадза в 20-ата възстанови равенството.

Срещата започна с натиск на Наполи и в 15-ата минута Блерим Джемайли с далечен удар в долния ляв ъгъл даде преднина на своя тим. Донякъде изненадващо обаче само пет минути по-късно играчите на Сасуоло успяха да възстановят равенството. Те организираха бърза контраатака в 20-ата минута и Ясмин Куртич изведе Симоне Дзадза в наказателното поле, а нападателят с удар от труден ъгъл успя да прати топката в мрежата зад Хосе Рейна за 1:1.

След това Наполи отново взе инициативата и до края на полувремето домакините направиха всичко възможно да си върнат преднината в резултата, но с пропуски се отличиха Марек Хамшик, Дийс Мертенс и Гонсало Игуаин.

И през втората част събитията на терена не се промениха особено и домакините продължаваха да атакуват по-настървено. В 54-ата минута удар на Федерико Фернандес бе спасен от вратаря, след това Гьокхан Инлер стреля над вратата. Въпреки усилията на домакините обаче, положенията пред вратата на Сасуоло през втората част не бяха чак толкова много, като гостите показаха чудесна дисциплина в отбрана, а дори на няколко пъти застрашиха и вратата на Рейна, макар и без успех.

Така мачът завърши реми и Наполи вече е на 2-ата позиция в класирането с 13 точки. Сасуоло пък остава на дъното с 1 точка в актива си.