Кристиано и съдийски реверанс измъкнаха безобразен Реал Мадрид (видео)

Реал Мадрид успя да победи изключително драматично новака Елче в среща от 6-ия кръг на Примера дивисион. Мачът завърши 2:1 след два гола на Кристиано Роналдо, който донесе успеха на своя тим с попадение от дузпа в последната минута на добавеното време. Домакините заслужаваха поне равенството и имат всички основания да са недоволни от съдийството на Мунис Фернандес, който още преди почивката спести втори жълт картон на Серхио Рамос, а в 94-ата минута отсъди спорна дузпа в полза на кралския клуб.

Кристиано Роналдо даде преднина на гостите от фаул в началото на второто полувреме, след като преди почивката тимът от Мадрид не създаде почти никакви голови положения. Елче изравни в 90-ата минута с попадение на резервата Ричмънд Боакие, но на домакините не бе писано да се зарадват на точка срещу столичния гранд. Мунис Фернандес даде три минути продължение, но пусна да се играе още една и в нея Пепе падна в наказателното поле след единоборство с Карлос Санчес - дузпа! Кристиано не трепна и с плътен удар по земята донесе победата на Реал.

Независимо от слабите си изяви до момента Карим Бензема отново водeше атаката на Реал. По крилата действаха Кристиано Роналдо и Анхел ди Мария, а в халфовата линия започнаха Иско, Лука Модрич и Сами Кедира.

Още в началните минути стана ясно, че визитата на "Мартинес Валеро" няма да е никак приятна за кралския клуб. Домакините започнаха много агресивно и на два пъти бяха близо до гола, но Диего Лопес се намеси решително след удари на Давид Ломбан и Ману дел Морал. Реал отговори с опасен шут на Кристиано, но като цяло "белите" бяха изненадани от бойката игра на домакините и допускаха доста грешки.

В средата на полувремето Хавиер Маркес имаше отличен шанс да даде аванс на Елче, но от удобна позиция прати топката над вратата. Малко след това дойде и най-спорната ситуация в двубоя. Серхио Рамос вече беше декориран в жълто, когато извърши ново нарушение за картон, но съдията Мунис Фернандес го пожали.

След почивката футболистите на Анчелоти се опитаха да притиснат съперника. Фабио Коентрао стана много активен по левия фланг, а Кристиано си спечели фаул, от който откри резултата. Португалецът изстреля коварно топката, тя тупна точно пред Ману Ерера и той само проследи полета й към мрежата.

В оставащите минути Анчелоти се опита да затвори мача, като извади Иско и Модрич, но това щеше да му изиграе лоша шега. Домакините намериха сили за финален щурм и стадионът избухна, когато резервата Боакие засече с глава центриране на Аарон Нигес и простреля Диего Лопес. Истинската драма обаче предстоеше. Реал стигна до корнер след изтичането на трите добавени минути. Последва центриране и задържане на Пепе от страна на Карлос Санчес. Реферът веднага посочи бялата точка въпреки бурните протести на футболистите на Елче. Кристиано показа здрави нерви и отбеляза за крайното 1:2 в полза на Реал.

Повторенията на спорната ситуация показаха, че и при центрирането и двамата футболисти се държат, но реферът предпочете да отсъди дузпа. След последния съдийски сигнал повечето играчи на Елче се скупчиха около рефера, но до по-сериозни инциденти не се стигна.

Реал Мадрид е на трето място в класирането с 16 точки - две по-малко от Барселона и Атлетико Мадрид. В събота на "белите" предстои столичното дерби с "дюшекчиите", които са безпогрешни от началото на сезона.