Милан пак върна два гола в 90-ата минута, но почти се сбогува със Скудетото (видео)

Кошмарният старт на калчото за Милан няма край. “Росонерите” се спасиха  от трета загуба в едва петия кръг на Серия “А”, след като в 89-ата минута губеха с 1:3 в гостуването на Болоня. Попадения на Робиньо (89) и Иняцио Абате (92) обаче донесоха петата точка на гранда от Милано. Преди това Андреа Поли бе дал преднина на “червено-черните” в 12-ата минута, но две попадения на Диего Лаксалт (32, 52) и едно на Джонатан Кристалдо (62) доведоха нещата до комфортна преднина за домакините.

Тимът на Масимилиано Алегри остана с едва една победа този сезон, а двете равенства дойдоха с Торино и Болоня, след като тимът губеше до 89-ата минута с два гола.

Домакините пък останаха без победа, въпреки че я държаха в ръцете си след феноменалния дебют на нападателния юнжоамерикански тандем Лаксалт и Кристалдо. 20-годишният уругваец бе пълен дебютант и вкара два гола в първия си мач, докато аржентинецът дебютира от първата минута и също се разписа за първи път в Италия.

Вратарят на домакините Джанлука Курчи спаси 4-5 чисти положения, като веднъж и гредата му помогна след удар с глава на Филип Мексес. В 94-ата минута звездата на Болоня Алесандро Диаманти обаче бе на път да откъсне главата на “росонерите” след головете в последната минута, ако силният му изстрел бе спрял в мрежата, вместо върху горната греда вратата на Кристиан Абиати.

Андреа Поли бе точен с втория си гол за сезона в 12-ата минута след подаване на Робиньо и с диагонален удар прати топката в мрежата. Три минути по-късно Алесандро Матри с глава бе близо до своя първи гол с екипа на "червено-черните". Деветката на гостите пропусна невероятна възможност в 25-ата минута, когато от три метра прати топката над гредата. Абиати показа рефлекс в 28-ата минута при удар на Лаксалт, който дебютира в калчото.

В 32-ата минута Робиньо бе повален от двама бранители и поиска дузпа, но реферът Талявенто остана безмълвен, а при последвалата контраатака защитата на Милан заспа и Лаксалт изравни след грешка на Кристиан Сапата и Иняцио Абате.

Курчи демонстрира отлична класа в 42-ата минута, когато първо спря Робиньо останал сам срещу него, а при добавката не остави шанс и на Валтер Бирса. Матри пропусна нов шанс в 48-ата минута, а в 52-ата при нова контраатака Лаксалт с глава след нова колективна грешка на Сапата, Абате и Абиати донесе пълен обрат за домакините.
Правейки незабравим своя дебют в Серия "А". Джонатан Кристалдо направи 3:1 с глава в 62-ата минута.

Филип Мексес с глава удари горната греда в 70-ата минута. Резервата Мбайе Нианг пропусна да намали 120 секунди след това отблизо. Курчи спаси още три възможности, но в 89-ата минута Робиньо при добавка намали. В продължението при ново разбъркване и отлично спасяване на Курчи топката попадна в Абате и той изравни.

Секунди преди края Диаманти от над 25 метра удари горната греда и резултата на “Ренато Дал'Ара" остана 3:3.

Лидерът Рома вече е на 10 точки от Милан, а Наполи и Ювентус са с осем повече след едва пет мача, което показва, че мечтата за Скудетото може да се изпари за "росонерите" още в началото на сезона.