Юве се смее след драма във Верона – отмениха редовен гол на Киево (видео)

Шампионът на Италия Ювентус взе поредни три точки в актива си в един от най-драматичните мачове от началото на сезона в Серия "А". "Зебрите" победиха Киево с 2:1, след като на почивката губеха в резултата. При 1:1 реферите на двубоя отмениха редовен гол на домакините от града на Ромео и Жулиета.

Първите минути на мача бяха скучни. В 28-ата минута обаче настана време за шоу. Считаният за най-добър вратар в света за последните 25 години Джанлуиджи Буфон сгреши при изнасянето на една топка и секунди по-късно Сирил Теро го прониза с точен изстрел в ъгъла. Юве веднага потърси изравняване, но удари на Андреа Пирло и Фернандо Йоренте не намериха целта.

Въпреки това шампионите стигнаха бързо до изравняване. Това се случи веднага след почивката. Разбъркване пред вратаря Кристиян Пуджони, който на 1-2 пъти спаси топката, доведе до това Фабио Куалярела отблизо да изравни. Така нападателят зарадва спортния директор на торинския гранд Джузепе Марота и Павел Недвед, които гледаха мача заедно на трибуните – 1:1.

Тук дойде най-спорният момент в срещата. В 50-ата минута Алберто Палоски прониза Буфон, който отби един удар от границата на наказателното поле, но страничният съдия вдигна засада на бившия нападател на Милан. Повторението показа, че Палоски е действал от чиста позиция и попадението е отменено несправедливо.

С всяка минута нататък Юве все повече натискаше и само добрите намеси на Пуджони спасиха мрежата му. Това обаче се оказа до време. В 65-ата минута бранителят на Киево Алесандро Бернардини засече топката преди дебнещия наблизо Йоренте, но за нещастие на домакините кълбото се спря в мрежата – автогол и 2:1 за първенците.

До края "летящите магарета" не намериха нов път към вратата на Джиджи Буфон и трите точки отидоха при гостите. С това момчетата на Антонио Конте продължават да трупат точки в сгъстения цикъл от мачове, в който се намират в този етап от кампанията.