Мораеш с жълт картон при загуба от Динамо (Киев)

Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш игра едно полувреме за Металург (Донецк) при загубата с 2:3 от Динамо (Киев) в турнира за Купата на Украйна. Бразилецът не се представи на ниво и се запомни само с жълтия картон, който получи. Преди почивката Олег Гусев откри за Динамо, но в началото на втората част Морозюк изравни. Другите две попадения за домакините бяха дело на звездата Ярмоленко, а Болбат направи загубата на Металург по-почетна.

Други от фаворитите Днепър и Металист (Харков) също продължават напред. Днепър надви с 2:0 като гост Буковина, а водачът в първенството Металист тазгроми с 4:1 Олександрия.

Динамо (Киев) - Металург (Донецк) 3:2
1:0 Гусев (25) д.
1:1 Морозюк (48)
2:1 Ярмоленко (57)
3:1 Ярмоленко (63)
3:2 Болбат (65)

Динамо: Ковал, Данило Силва, Хачериди (Вида, 53), Драгович, Макаренко, Сидорчук, Велосо, Гусев (Ярмоленко, 46), Белханда (Аруна, 74), Ленс, Идейе
Металург: Бандура, Морозюк, О'Ди, Барановский, Зотов, Прийма (Полулях, 90+1), Мамутов, Дегтярев (Трояновский, 46), Болбат, Даниел, Мораеш (Алешандре, 46)