Канадка отстрани Янкович в Токио

Канадската тенисистка Южени Бушар победи шестата в схемата Йелена Янкович със 7:5, 6:2 и се класира за 1/4-финалите на турнира в Токио с награден фонд 2,36 млн. евро. 19-годишната Бушар играе за първи път в японската столица и се нуждаеше от 1 час и 10 минути, за да отстрани бившата номер едно в света.

Янкович водеше в първия сет с 5:4, но канадката спечели последните три гейма след разговор с треньора си и поведе в резултата. Във втората част тя направи три пробива и допусна само един, което се оказа напълно достатъчно, за да подпечата успеха си. За място на 1/2-финалите Бушар ще спори с победителката от двубоя между Симона Халеп (Румъния) и Винъс Уилямс (САЩ), който ще се изиграе по-късно днес.

В друг мач от третия кръг на надпреварата Каролин Вожняцки (Дания) победи Магдалена Рибарикова (Словакия) с 6:1, 6:1.